Klątwa – znamy odtwórczynię głównej bohaterki rebootu kultowego horroru?

Według portalu Deadline, wytwórnie Sony i Ghost House Pictures prawdopodobnie nakłonią Andreę Riseborough (Wojna płci) do wzięcia udziału w ich dość kontrowersyjnym i niezbyt dobrze rokującym projekcie, którym jest remake Klątwy. Aktorce przypadłaby w udziale główną rolę. Reżyserią remake’u zajmie się Nicolas Pesce (Oczy matki). Wróćmy jednak jeszcze do bohaterki, w którą potencjalnie wcieli się Riseborough. Postać opisywana jest jako pani detektyw, będąca przy tym samotną matką. Poza tym portal Deadline doniósł, że wspomniana powyżej gwiazda weźmie również udział w miniserii Amazon-Sky pt. Zero, Zero, Zero. Jej akcja zostanie osadzona w świecie międzynarodowego handlu kokainą. Projekt wyreżyseruje Stefano Sollima (Gomorra).

261297.1

Zobacz również: House of Cards bez Francisa Underwooda. Zobacz pierwszy zwiastun 6. sezonu hitu Netflixa!

W amerykańskim pierwowzorze z 2004 główną rolę grała Sarah Michelle Gellar (Buffy: Postrach wampirów), wcielająca się w studentkę z zagranicznej wymiany, która przeprowadziła się w związku z powyższym do Tokio. Na miejscu bohaterkę zaczęły dręczyć duchy zmarłych. Następnie Gellar powróciła do omówionej przed sekundą roli w wydanym w 2006 roku sequelu, gdzie zaliczyła mało istotny występ. Niestety, a może i szczęśliwie, gwiazda nie pojawiła się w trzeciej odsłonie serii, przeznaczonej bezpośrednio na rynek DVD. Japońska wersja omawianego cyklu aktualnie liczy aż dziewięć pełnometrażowych produkcji.

Scenariusz do rebootu Klątwy napisał Jeff Buhler (Nocny pociąg z mięsem). Jego producentami są: Sam Raimi, Rob Tapert i Taka Ichise. Roy Lee, Joe Drake, Doug Davison oraz Nathan Kahane podjęli się zadań producentów wykonawczych.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Columbia Pictures; Ghost House Pictures

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?