To nie koniec Księżniczki Lei w Gwiezdnych wojnach? Fani widzą w tej roli Meryl Streep!

Czego to fani Gwiezdnych wojen nie  wymyślą? Choć fanowskie petycje rzadko dają radę wygrać z ogromnymi studiami, do których są kierowana, taka jak ta, z racji tego iż w ogóle powstała, musi nie może zostać bez wzmianki. Fani uniwersum bowiem już stęsknili się za księżniczką Leią. Tragiczna śmierć Carrie Fisher sprawiła, że raczej na pewno nie ujrzymy tej postaci w epizodzie IX sagi. No chyba że Disney i Kathleen Kennedy pochylą się nad najnowyszym pomysłem z thepetitionsite.com. Sympatycy Gwiezdnych wojen chcą tam powrotu Księżniczki po recastingu. A obsadzić w tej roli chcieliby samą Meryl Streep.

Zobacz również: Terminal – zwiastun thrillera z boską Margot Robbie

Na razie nikt z Disneya nie ustosunkował się do tego, bądź co bądź ciekawego postulatu. Możliwe że nie zrobi tego nigdy, podobnie jak miało to miejsce z inną petycją, proszącą o usunięcie Last Jedi z oficjalnego kanonu Gwiezdnych wojen i nakręcenie go ponownie. Film miał się dobrze, zarobił na całym świecie około 1,33 miliarda dolarów, a uwaga studia raczej przeszła już na Hana Solo: Gwiezdne wojny – historie, który pojawi się w kinach za niespełna 2 miesiące. 

Carrie Fisher jako Leia Organa

Dziewiąta część sagi, za którą odpowie, podobnie jak za Przebudzenie Mocy, J.J. Abrams, będzie mieć swoją premierę 20 grudnia 2019. Oprócz niej zapowiedziano już kolejną trylogię, która za sterami będzie mieć Riana Johnsona, reżysera Ostatniego Jedi. Jeśli widzielibyście Streep jako Leię, wspomnianą petycję możecie podpisać TUTAJ.

źródło: Comicbook.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?