Wiosna Filmów startuje już w niedzielę!

Już w tę niedzielę, 15 kwietnia startuje 24. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW. Widzowie w trakcie wydarzenia zobaczą 65 filmów, z których 20 to polskie premiery lub przedpremiery. Pokazy odbywać się będą w kinie PRAHA, kinie AMONDO oraz w sali kinowej „Pod Sowami”. Bilety na każdy seans to koszt 12 złotych i można je już kupić zarówno przez Internet, jak i w kasach kin. . 

Warszawska WIOSNA FILMÓW trwać będzie w tym roku w dniach 15–22 kwietnia. W ciągu ośmiu dni widzowie zobaczą najlepsze filmy z najważniejszych festiwali, m.in. z Cannes, Berlina, Wenecji, Toronto, Karlowych Warów, Locarno, Montrealu, San Sebastián czy Sundance. WIOSNA FILMÓW zaprezentuje także tytuły wskazane przez Europejską Akademię Filmową (Europejskie Nagrody Filmowe) oraz Amerykańską Akademię Filmową (Oscary) oraz przegląd uznanych polskich obrazów ostatniego sezonu.
 
W programie Festiwalu znalazły się m.in.: uhonorowany wieloma nagrodami francuski dramat 120 uderzeń serca, głośny obraz z Diane Kruger w roli głównej – W ułamku sekundy, Obietnica poranka – porywająca adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary’ego z Charlotte Gainsbourg w roli głównej. Na Festiwalu swoją premierę będzie mieć również prezentowany w Konkursie Głównym 68. MFF w Berlinie głośny dramat Utoya, 22 lipca, który opowiada o jednym z najczarniejszych dni współczesnej Norwegii. Wśród propozycji festiwalowych są także: Wyspa psów, najnowszy film Wesa Andersona, Nigdy Cię tu nie było z Joaquinem Phoenixem w roli głównej czy obsypane nagrodami Trzy billboardy za Ebbing, Missouri oraz The Florida Project

wyspa.psow 820x490
 
Filmem Otwarcia 24. WIOSNY FILMÓW będzie nagrodzony pięcioma Cezarami obraz Do zobaczenia w zaświatach, ekranizacja bestsellerowej powieści Pierre’a Lemaitre’a uhonorowanej Grand Prix Nagrody Goncourtów i określanej mianem „małego Nobla”. Będzie to polska premiera. 

Jak co roku, projekcjom filmów będą towarzyszyć spotkania z twórcami. Podczas tej edycji Festiwalu odbędzie się ich 11, m.in. z Jakubem Gierszałem po seansie Pomiędzy słowami, aktorami z filmu Twarz Małgośki Szumowskiej, Dorotą Kobielą, reżyserką Twojego Vincenta oraz Bodo Koxem, reżyserem Człowieka z magicznym pudełkiem.
 
Już po raz trzeci organizatorzy WIOSNY FILMÓW nawiązali współpracę z platformą VoD.pl, gdzie będzie można zobaczyć wybrane tytuły. Wszystkie filmy dostępne online podczas tegorocznej edycji Festiwalu znajdą się w specjalnej zakładce serwisu VoD.pl. Wśród prezentowanych obrazów pojawią się przedpremierowo: Paryż i dziewczyna, Kochankowie jednego dnia, Po latach, Uczciwy człowiek oraz filmy sezonu: Dusza i ciało, Blask czy Morderstwo w hotelu Hilton

Pełna lista filmów, szczegółowy program ich projekcji oraz innych wydarzeń towarzyszących, dostępny jest na stronie internetowej Festiwalu WIOSNA FILMÓW.

wiosna filmów baner

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?