Tegoroczny plebiscyt Złotych Malin może być bardzo "polski" - przynajmniej biorąc pod uwagę to, że 365 dni może dostać aż 7 nominacji. Co na to producentka oraz autorka bestsellera, na podstawie którego powstał film?
Jak się okazuje, Blanka Lipińska całkiem dobrze przyjęła to, że
365 dni ma spore szanse na zdominowanie nagród dla najgorszych filmów roku.
Ja się tak wzruszyłam, jak tata wysłał mi jako pierwszy link i napisał mi: „Córciu spełnia się Twoje marzenie, jesteś nominowana do Złotych Malin”. Bardzo chce dostać za najgorszy film, bardzo. - możemy między innymi przeczytać w jej relacji na Instagramie.
No cóż, wygląda na to, że Lipińska nie ma najmniejszego zamiaru zmieniać swojego podejścia i jest zadowolona z każdego zainteresowania adaptacją - jakie by ono nie było.
365 dni to opowiada o Laurze Biel, dyrektor sprzedaży w luksusowym hotelu, która odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. By podjąć ostatnią próbę ratowania związku, razem z partnerem i przyjaciółmi wylatuje na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go.
W głównych rolach zobaczymy debiutującą na dużym ekranie absolwentkę Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu Annę Marię Sieklucką (Laura Biel) oraz włoskiego modela i aktora Michele Morrone (Don Massimo Toricelli). Partnerowali im Magdalena Lamparska (Olga), Natasza Urbańska (Anna), Natalia Janoszek (Karolina), Tomasz Stockinger (ojciec Laury), Grażyna Szapołowska (matka Laury) i Otar Saralidze (Domenico). Za reżyserię
365 dni odpowiadała Barbara Białowąs.
Kinowa premiera
365 dni miała miejsce 7 lutego 2020 roku. Kilka miesięcy później
trafił na
Netflix i stał się jedną z najczęściej oglądanych produkcji ubiegłego roku. Do wzrostu popularności kontrowersyjnej produkcji przyczynił się chociażby
list piosenkarki Duffy domagający usunięcia się filmu z serwisu,
Źródło: Instagram Bianka Lipińska / Ilustracja wprowadzenia: NEXT FILM
Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.