Adaptacja Mortal Kombat zapoczątkuje filmowe uniwersum?!

Mortal Kombat to jedna z najbardziej kultowych franczyz wśród gier wideo i prawdopodobnie najpopularniejsza bijatyka. I wygląda na to, że nowe filmowe ujęcie może być początkiem czegoś więcej.

Tak przynajmniej twierdzi Ludi Lin, który wcieli się w filmie w Liu Kanga – legendarnego wojownika serii. Aktor chwali Simona McQuoida, zaznaczając, że jego ambicje sięgają więcej niż jednej produkcji. Według niego, reżyser podchodzi do wszystkiego bardzo szczegółowo, chcąc wykreować filmowe uniwersum Mortal Kombat. Cóż, jak dotąd produkcje związane z tym światem ratują się bardziej nostalgią aniżeli jakością i spójnością, więc z pewnością byłaby to miła odmiana.

Mortal Kombat 11

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Najlepsze filmy 2019 roku według Rotten Tomatoes i Metacritic

Warner Bros. ustaliło, że Mortal Kombat będzie miał swoją premierę 5 marca 2021 roku. Tym samym stanie w szranki z Masters of the Universe. Prace nad filmem mają trwać już od końcówki maja. Jak dotychczas kultowa seria gier wideo była inspiracją dla dwóch filmów i jednego serialu.

Reżyserem filmu został Simon McQuoid, scenarzystą Greg Russo, produkcją zaś zajął się James Wan. W obsadzie znajdują się już również Hiroyuki Sanada jako Scorpion, Joe Taslim w roli Sub-Zero,  Chin Han – Shang Tsunga, Ludi Lim wcieli się w Liu Kanga, Jessica McNamara – w Sonyę Blade, Josh Lawson Kano, Tadanobu Asano zagra Raidena, a Sisi Stringer wystąpi jako Mileena.

Premiera 15 stycznia 2021 roku.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

54321 pisze:

to premiera 5 marca czy 15 stycznia? 🙂
a kto zagra Johny’ego Cage’a?

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?