Amazon anulował produkcję Woody’ego Allena. Twórca żąda odszkodowania

Studio Amazon może mieć poważne kłopoty związane z pewnymi działaniami wymierzonymi w Woody’ego Allena.

Rozpoczęło się od kwestii zrezygnowania z emisji A Rainy Day In New York wspomnianego reżysera jeszcze w ubiegłym roku. Według Allena jest to nieuzasadnione złamanie ich umowy, na mocy której Amazon Studios miało z nim współpracować przy tworzeniu kolejnych filmów. Prawdopodobnym powodem jest oskarżenie kultowego twórcy o molestowanie swojej adoptowanej córki. Choć zarzuty zostały postawione dość dawno temu, afera wokół #Metoo zdążyła rozciągnąć swoje wpływy także i na tę sprawę.

Annie Hall

kadr z filmu Annie Hall

Zobacz również: Nancy Drew and the Hidden Staircase – pierwszy oficjalny plakat adaptacji kultowej powieściowej serii!

Jako że Amazon nie zamierza poprzestać na zablokowaniu jednego filmu, Allen zdążył już pozwać Amazon za naruszanie umowy w oparciu o bezpodstawne zarzuty sprzed 25 lat i zażądać odszkodowania o wartości 68 milionów dolarów. Póki co samo studio nie skomentowało tej sytuacji.

Źródło: screendaily.com / Ilustracja wprowadzenia: Dimitrios Kambouris/Getty

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?