Advertisement
Advertisement

Arnold Schwarzenegger wywołuje Conana w wiadomości do świata

Arnold Schwarzenegger ikona kina akcji dzierży miecz Conana podczas politycznej rozprawy dotyczącej demokracji.

Arnold Schwarzenegger, czyli wszystkim dobrze znany Terminator przywołał jedną ze swoich wcześniejszych ról mianowicie Conana Barbarzyńcę, aby najlepiej opisać jego polityczny etos. Dzierżąc w dłoni miecz, którego używał w 1982r. na planie epickiego filmu fantasy, aktor przypomniał widzom, że ostrze miecza zyskuje na sile za każdym razem gdy metal jest złożony na sobie i wykuty w ogniu. Oto idealna metafora demokracji według aktora.

„Oto ciekawa historia odnośnie mieczy. Im bardziej hartujesz miecz, tym mocniejszy się on staje. Im bardziej go ugniatasz młotem, następnie podgrzewasz w ogniu a na końcu wrzucasz do zimnej wody ugniatający przy tym młotem raz jeszcze… Im częściej to wykonujesz, mocniejszy się staje. Nie mówię Wam tego po byście się stali ekspertami w tworzeniu mieczy, ale Nasza demokracja jest jak stal tego miecza. Im bardziej hartowana, tym mocniejsza się staje.”

Podczas swojego przemówienia do fanów, Schwarzenegger potępia ostatni atak na Kapitol, który odbył się we wsparciu dla odchodzącego obecnie prezydenta Donalda Trumpa, porównując incydent do Nocy Kryształowej, jednego z wielu pogromów przeciwko ludności żydowskiej zainicjowanej przez wojska niemieckie.

Aktor po omawianiu historii swojego dzieciństwa oraz doświadczeniu jako imigrant przybyły do Ameryki, któremu nie jest obcy temat polityki służył jako 38 Gubernator Kalifornii przez dwie pełne kadencje od 2003 do 2011r. Przetłumaczenie kucia miecza i to jak się odnosi do obecnej sytuacji politycznej oraz przedstawienie swoich myśli dotyczących dziedzictwa Donalda Trumpa idealnie na to wskazuje.

 

Arnold Schwarzenegger

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Kevin Feige nie daje żadnej gwarancji co do kinowych premier Marvela

„Wierzę, że musimy być świadomi strasznych konsekwencji samolubności i cynizmu. Prezydent Trump jest poszukiwany za obalenie wyników elekcji. I to na dodatek uczciwej elekcji. Jest poszukiwany za nawoływanie do puczu kreując wizję kłamstwa. Mój ojciec i Nas sąsiedzi, również zostali wprowadzeni w błąd. Wiem dokąd takie kłamstwo prowadzi. Prezydent Trump jest przegranym przywódcą. Przejdzie do historii jako najgorszy prezydent w dziejach. Dobrą rzeczą jest to, że niebawem będzie nieważny jako stary kanarek”.

Pomimo tego co czujecie w tej sprawie, Schwarzenegger z wielką pasją wypowiada się o kraju, w którym odniósł astronomiczny sukces. Aktor osobiście wierzy, że ludzie z każdego zakątku kraju będą mogli stanąć razem jako Amerykanie.

Powracając do Conana, aktor od wielu lat pragnie wystąpić w sequelu własnego dziedzictwa, aby doprowadzić franczyzę do satysfakcjonującego końca. W 2012r. Warner Bros. ogłosiło, że Arnold Schwarzenegger powróci do Legendy Conana, powtarzając swoją rolę, którą grał zarówno w Conanie Barbarzyńca i w sequelu z 1984r. Conan Niszczyciel. W filmie byśmy mogli zobaczyć wiekowego już legendarnego wojownika. Niestety, z racji trudności do uzyskania praw do własności, projekt wciąż nie ruszył z miejsca i z każdym rokiem oddala się niemiłosiernie.


Źródło: Movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: Twitter

Wielbiciel wszelkiej popkultury i wieczny poszukiwacz nowych pasji. Miłośnik fantasy zwłaszcza twórczości Tolkiena i Sapkowskiego. Zapalony gracz zarówno komputerowy jak i konsolowy. Zafascynowany kinem, książkami oraz muzyką filmową. W wolnym czasie poświęcam się przygotowaniom na start w biegu Hardcore na Runmageddonie.
Słuchacz każdego gatunku muzycznego, stale starający się poszerzać horyzonty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?