Deadpool 2 – potwierdzono kanoniczność sceny po napisach!

Uwaga: tekst zdradza szczegóły jednej ze scen po napisach filmu Deadpool 2, która ma kluczowe znaczenie dla kolejnych filmów uniwersum.

Niezależnie od ogólnej opinii o filmie większość widzów zgadza się co do jednego: jedna z dwóch scen mających miejsce po napisach była zarazem jedną z lepszych – jeżeli nie najlepszą – w całej produkcji. Do tego wygląda na to, że prawdopodobnie najbardziej przełomową w historii. Twórcy potwierdzają bowiem, że wszystkie wynikłe tam wydarzenie – czyli zabicie Ryana Reynoldsa będącego w trakcie tworzenia scenariusza do Green Lantern, pierwszej kinowej wersji Deadpoola z X-Men Geneza: Wolverine, a nade wszystkim uratowanie przed śmiercią Vanessy (Morena Baccarin) – to żadne żarty, a absolutny kanon. A więc można się spodziewać, że Wade Wilson dalej będzie snuł plany ze swoją ukochaną w trzeciej części Deadpoola.

Fot. Materiały prasowe

Ryan Reynolds ponownie wciela się w tytułowego bohatera, podczas gdy Zazie Beetz sportretuje znaną z kart komiksów Domino, a Josh Brolin po raz pierwszy wystąpi jako Cable, czyli podróżujący w czasie syna znanego z serii X-Men – Cyclopsa. Jack Kesy natomiast odegra czołowego antagonistę obrazu, o którym jeszcze nic wiemy, lecz chodzą po sieci plotki, iż chodzi o irlandzkiego mutanta – Black Toma Cassidy’ego. W obsadzie filmu znajdują się także Shioli Kutsuna i Julian Dennison. Ich role również nie zostały jeszcze ujawnione.

Po przeżyciu niemal śmiertelnego ataku, oszpecony kucharz z kafeterii (Wade Wilson) stara się spełnić swoje marzenie o zostaniu najgorętszym barmanem Mayberry, jednocześnie ucząc się radzenia sobie z utraconym poczuciem smaku. Szukając sposobu na odzyskanie pikanterii we własnym życiu, a także kondensatora strumienia, bohater musi pojedynkować się ninjami, yakuzą i grupą seksualnie agresywnych antagonistów. Zatem Wade podróżuje po całym świecie, a po drodze odkrywa znaczenie rodziny, przyjaźni i smaku.

Warto tutaj dodać, że w kontynuacji widowiska znajdą się znane z pierwowzoru postacie. Są nimi: Leslie Uggams – Blind Al, Morena Baccarin – Vanessa, Brianna Hildebrand – Negasonic Teenage Warhead i Stefan Kapicic – głos Colossusa.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?