Disney zablokował powrót Johnny’ego Deppa do serii Piraci z Karaibów

Johnny Depp przeżywa obecnie trudny okres. Wpierw utracił rolę Grindelwalda w filmie Fantastyczne Zwierzęta, teraz okazuje się, że może już nigdy nie powrócić do roli Jacka Sparrowa.

Niestety, w ostatnich latach aktor przeszedł przez wiele osobistych problemów, a publiczny proces przeciwko brytyjskiemu brukowcowi, który nazwał go „żonobijcą”, zakończył się porażką Deppa. W rezultacie aktor został poproszony przez Warner Bros. o opuszczenie serii Fantastyczne Zwierzęta. Ostatnie doniesienia mówią, że Amerykanin, dotychczas odsunięty na boczny tor przez Disneya, nie jest też mile widziany przez Walt Disney Company jako Jack Sparrow w Piratach z Karaibów. Okazuje się, że trwały starania, by Johnny Depp mógł powrócić w planowanym spin-offie serii, w którym główną rolę będzie grać Margot Robbie. Jerry Bruckheimer (producent Piratów z Karaibów) próbował przywrócić Sparrowa przynajmniej w roli epizodycznej albo małego cameo, ale niestety Disney zaprotestował z powodu ryzyka utraty reputacji dla przyjaznego rodzinie giganta medialnego.

Zobacz także: Szefowie Disneya byli przerażeni pomysłem Deppa na rolę Jacka Sparrowa

Fot. Kadr z filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Nie należy zapominać, że Depp rolą tą zapisał się w historii kina, przyniósł Disneyowi ogromne zyski, a na dodatek otrzymał za nią artystycznie uznanie, w tym nominację do Oscara. Łącznie w roli kapitana Czarnej Perły pojawił się jeszcze pięciokrotnie (Klątwa Czarnej Perły (2003), Skrzynia Umarlaka (2006), Na krańcu świata (2007), Na nieznanych wodach (2011), Zemsta Salazara (2017). Za ostatnią kreację otrzymał nominację do antynagrody Złotych Malin. Powrotu Johnny’ego Deppa i postaci Jacka Sparrowa domagają się też fani serii w internetowej petycji, którą podpisało już 357 tysięcy osób.

O samym szóstym filmie czy spin-offie serii, w którym główne role miałyby odgrywać kobiety, niewiele wiadomo, gdyż wciąż nie został nawet oficjalnie potwierdzony.


Źródło: screenrant, ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Stały współpracownik

Geek, student, audiofil. Zbieram komiksy i płyty winylowe. Poza filmami, kocham także muzykę.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?