Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Advertisement

Diuna: część druga z pierwszymi opiniami! Kontynuacja ponownie lepsza?

Autor: Mikołaj Lipkowski
16 lutego 2024
Diuna: część druga z pierwszymi opiniami! Kontynuacja ponownie lepsza?

W końcu zaprezentowano film Diuna: Część druga Denisa Villeneuve’a, a dziennikarze filmowi obsypują długo oczekiwaną kontynuacją pochwałami za niesamowitą obsadę, zapierające dech w piersiach efekty wizualne i nie tylko.

Pojawiły się pierwsze opinie co do filmu Diuna: Część druga. Czy Denis Villeneuve znów zaskoczy nas pozytywnie? Pierwsze opinie krytyków mówią, że tak. Okazuje się, że druga część jest równie dobra, a nawet lepsza, niż część pierwsza. 

Kontynuacja ponownie okaże się lepsza? 

Ojciec Chrzestny 2, Terminator 2: Dzień sądu, trylogia Władcy Pierścieni… lista kontynuacji lepszych niż pierwotne wersje nie jest długa, lecz znajdą się sequele przebijające jedynkę. Prawdopodobnie będzie też tak z serią Diuna. Pojawiły się pierwsze opinie dotyczące filmu z 2021 roku i jest naprawdę dobrze. Film ponownie zaskakuje cudownymi widokami, wybitną fabułą i genialną obsadą. Co więcej pojawiły się komentarze, że produkcja jest mistrzowska, imponująca i ma tak epickie sceny walki jak Władca Pierścieni: Dwie Wieże.




Więcej informacji ze świata kina przeczytasz na Movies Room:

Diuna: Część druga mistrzowska?

Okazuje się, że druga część Diuny rozkocha w sobie widzów na całym świecie. Pozytywne opinie ze świata krytyków budują coraz to większą ekscytację co do nowej odsłony filmu. Kontynuacja hitu z 2021 roku to adaptacja klasycznej powieści science-fiction autorstwa Franka Herberta, osadzona na planecie Arrakis, znanej jako Diuna. W drugiej części śledzimy dalsze losy Paula Atryda, który nawiązuje sojusz z Chani i Fremenami, jednocześnie szukając zemsty na spiskowcach, którzy zniszczyli jego rodzinę. Stojąc przed wyborem między miłością a losem wszechświata, Paul dąży do zmiany przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć. W filmie pojawią się Anya Taylor-Joy, Austin Butler, Florence Pugh, Léa Seydoux, Souheila Yacoub i Christopher Walken. Z pierwszej części powracają Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Dave Bautista, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling i Javier Bardem. Oczywiście nie może zabraknąć dwójki głównych aktorów, którymi są Timothée Chalamet i Zendaya.

Premiera filmu na świecie zaplanowana jest na 28 lutego 2024 roku, a w Polsce będzie można go zobaczyć od 29 lutego.

Źródło: Variety.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.