Advertisement
Advertisement

Długie Halloween – Batman na pierwszym zdjęciu z adaptacji animowanej

Długie Halloween to kultowe już dzieło Jepha Loeba i Tima Sale’a wydane przez wydawnictwo DC Comics. Studio Warner Bros. właśnie opublikowało pierwsze zdjęcie z animacji przedstawiające Batmana.

Adaptacja ta została zaliczona do kategorii wiekowej PG-13. Animację poznamy w dwóch częściach. Jedna z nich trafi na ekrany jeszcze tego lata, natomiast drugą będziemy mogli oglądać dopiero pod koniec roku.

Zobacz również: Falcon i Zimowy Żołnierz – Nowy plakat promujący serial

Batmanowi głosu użyczył Jensen Ackles (znany z serialu Supernatural). Poprzednio aktor podkładał głos Jasonowi Toddowi w filmie Batman w cieniu Czerwonego Kaptura. W pozostałych rolach: Naya Rivera (Catwoman), Josh Duhamel (Harvey Dent), David Dastmalchian (Calendar Man), Troy Baker (Joker), Amy Landecker (Barbara Gordon), Julie Nathanson (Gilda Dent), Billy Burke (James Gordon), Titus Welliver (Carmine Falcone), Jack Quaid (Alberto), Fred Tatasciore (Solomon Grundy) oraz Alastair Duncan (Alfred).

Długie Halloween – Batman na pierwszym zdjęciu z adaptacji animowanej

fot. Warner Bros.

Reżyserią zajął się Chris Palmer, który pracował także nad animowanym filmem Superman: Man of Tomorrow.

Zobacz również: Film Warner Bros. Pictures Wonder Woman 1984 już od jutra w HBO GO

Długie Halloween trafiło na rynek wydawniczy w 1996 roku jako sequel Roku Pierwszego Franka Millera i składało się w sumie z 13 komiksów. Przedstawiały one losy Bruce’a Wayne’a w pierwszych dniach jego działalności jako Mroczny Rycerz. Główny wątek stanowiła współpraca Batmana z Harveyem Dentem, który później stał się antagonistą znanym jako Dwie Twarze.


Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: DC Comics

Redaktor prowadzący działu "Z ostatniej chwili"

Pisarz z zamiłowania, dziennikarz z pasji, fanatyk filmu i literatury. W międzyczasie poza pisaniem oddaje się szlachetnej sztuce muzyki.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?