Advertisement
Advertisement

Dolina Bogów – premiera na nośnikach DVD, Blu-ray oraz w serwisach VOD

Nowy film Lecha Majewskiego Dolina Bogów z Johnem Malkovichem i Joshem Hartnettem debiutuje na nośnikach DVD, Blu-ray oraz w serwisach VOD.

W tytułowej Dolinie Bogów krzyżują się trzy wątki narracyjne, które prowokują widza do własnych interpretacji. Pierwszy to archaiczna legenda Indian Nawaho o bogach zamkniętych w skałach Valley of the Gods, pełna bogatej symboliki i archetypów. Następna opowieść to historia najbogatszego człowieka globu, tajemniczego Wesa Taurosa (John Malkovich), który dotknięty osobistą tragedią, ukrywa się przed światem. Trzeci zaś wątek jest historią narratora, Johna Ecasa (Josh Hartnett). Pisarz zmaga się z traumatycznym rozstaniem z żoną i twórczym kryzysem. W tym czasie firma Taurosa eksploatująca rudę uranu przejmuje Dolinę Bogów, gdzie planuje drążyć tunele w świętej ziemi.  W efekcie spokój przodków Nawaho zostaje zburzony, a skały rodzą mściciela.

Zobacz również: Gwiazdy na premierze filmu Lecha Majewskiego Dolina Bogów

Historia o bogach ukrytych w górach oparta na legendzie plemienia Nawaho hipnotyzuje zdjęciami. Lech Majewski współtworzył je razem z Pawłem Tyborą (Onirica) w stanie Utah w USA. Film uświetnia muzyka skomponowana przez laureata Oscara – Jana A.P. Kaczmarka. Produkcja jest od dzisiaj dostępna na DVD, Blu-Ray oraz w serwisach VOD. Warto zwrócić uwagę na drugą opcję tej premiery, ponieważ wydanie w jakości HD oferuje również dodatkowe materiały zza kulis, proces twórczy reżysera oraz liczne wywiady, komentarze od twórców i aktorów.

Dodatki specjalne w wydaniach Blu-ray

  • Gwiazdy Hollywood o kulisach współpracy z Lechem Majewskim – scenarzystą, reżyserem, producentem i autorem zdjęć w jednej osobie.
  • Jak powstawał film: Proces twórczy Lecha Majewskiego

Dolina Bogów - Recenzja najświeższej premiery dystrybutora Galapagos Films

Dolina Bogów jest artystycznym kinem eksperymentalnym, które poza pięknymi zdjęciami, dźwiękiem oraz oryginalnym klimatem, wymaga od widza przemyśleń i uwagi. Każdy akt w filmie zachęca do interpretowania rzeczywistości i szukania ukrytego sensu, którzy pod barwnie tworzoną powierzchnia ukryli twórcy. Pomimo, iż produkcja spotkała się z mocno zróżnicowaną krytyką, wiele jednak głosów zachęca do sięgnięcia po ten utwór i próbę ułożenia jego łamigłówek oraz wyzwań po swojemu. Film można oglądać na VOD: ipla, vod.pl, Orange TV Go, PREMIERY CANAL+, CHILI, VECTRA TV Online, Mojeekino.pl, E-Kino Pod Baranami oraz UPC Polska.


Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Wielbiciel kina o wszystkim innym niż szarej codzienności, gier oraz szeroko pojętej muzyki. Nie wzgardza nowinkami technologicznymi oraz wyprzedażami w Play Station Store. Gdyby Batman istniał naprawdę, wolałby chodzenie po ścianach i wielką moc, bo z nią przychodzi ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?