Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Film One-Punch Man zyskał scenarzystów. Na pokładzie melduje się twórca Ricka i Morty'ego

Autor: Marek Wasiński
15 kwietnia 2024
Film One-Punch Man zyskał scenarzystów. Na pokładzie melduje się twórca Ricka i Morty'ego

Fani japońskich seriali z ekscytacją wyczekuję trzeciego sezonu popularnego anime One-Punch Man. Teraz oczy wszystkich widzów są jednak skierowane na studio Sony, które zamówiło wersję live-action animacji.

Film ma wyreżyserować Justin Lin, najbardziej kojarzony z kolejnymi częściami franczyzy Szybcy i Wściekli. Pochodzący z Tajwanu artysta ma jednak na swoim koncie także pracę w telewizji, między innymi przy serialu Community. W tym miejscu dochodzimy do wiadomości o tym, że kinowy One-Punch Man zyskał nowego scenarzystę, którym jest twórca wspomnianej komedii, Dan Harmon.

Co wiemy o wersji live-action

Dziś Harmon to dla większości osób pomysłodawca hitowej animacji Adult Swim, pt. Rick i Morty. Harmon wraz z Heather Anne Campbell zajmą się wprowadzeniem poprawek do scenariusza filmu. W 2020 r. ogłoszono, że nad scenariuszem będą pracować Scott Rosenberg (Venom, Jumanji: Przygoda w dżungli) i Jeff Pinkner (Mroczna wieża, Piąta fala). Najwyraźniej tamta wersja scenariusza nie spodobała się studiu Sony i stąd na pokładzie pojawili się nowi artyści.

Jeśli chodzi o panią Campbell to miała już okazję współpracować z Harmonem przy odcinkach Ricka i Morty'ego. Poza tym współtworzyła scenariusze do serialu Cudotwórcy oraz nowej Strefy mroku. Pracowała także przy takich programach komediowych jak Whose line is it anyway czy The Eric Andre Show.

Póki co Sony nie zdradziło zbyt wielu informacji na temat kinowej wersji One-Punch Man. Ujawniono jedynie nazwiska reżysera i scenarzystów. Wielu widzów ma wielkie oczekiwania wobec produkcji opartej na szalenie popularnym anime.

O czym opowiada One-Punch Man

One-Punch Man opowiada historię Saitamy, który na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie najbardziej przeciętnej osoby pod słońcem. Ten wygląd jest jednak bardzo mylący, gdyż ten niepozorny mężczyzna trenował tak intensywnie, że w końcu zaczął pokonywać najbardziej przerażające potwory jednym ciosem! Śledzimy jego losy w superbohaterskim świecie, w którym stara się odnaleźć godnego siebie rywala.

Anime doczekało się dwóch sezonów w 2015 i 2019 r. Obecnie trwają prace nad trzecim sezonem serialu. Jego produkcją zajmie się studio  JC Staff. Z kolei głosu głównemu bohaterowi ponownie udzieli Makoto Furukawa. W oczekiwaniu na nowe odcinki oraz film kinowy zadebiutowała z kolei  gra internetowa One-Punch Man: World.

Źródło: Comicbook.com / ilustracja wprowadzająca: kolaż

Marek Wasiński

Dziennikarz

Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.