Fox porozumiał się z Disneyem w sprawie ich nowej oferty!

Wielkie starcie o stację 21st Century Fox wchodzi w nowy rozdział. Po tym, jak Comcast znienacka uderzył z ofertą 65 miliardów dolarów, to Disney był nieoczekiwanie w odwrocie. Jednak na odpowiedź nie było trzeba długo czekać.

Według najnowszych informacji, układ ponownie jest w mocy. Obie strony zgodziły się na sumę 71,3 miliarda dolarów. Sami przedstawiciele studia Fox mieli uznać ofertę za bardziej elastyczną i solidniejszą od oferty Comcast. Udziałowcy mieli się zgodzić na ewentualną formę opłaty zarówno w akcjach, jak i w gotówce.

Disney i Fox

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Spin-offy Gwiezdnych Wojen w odwrocie. Lucasfilm wstrzymuje produkcję

Na razie więc wygląda na to, że Disney odparł potężną szarżę Comcast. Oczywiście to jeszcze nie musi być koniec walki – ostatecznie kilka miesięcy temu wydawało się, że już jest pozamiatane – ale ojczyzna Myszki Miki w dalszym ciągu ma przywilej kontrowania każdej kolejnej oferty, więc póki co sytuacja jest względnie kontrolowana. Jako że pozyskanie Foxa wiąże się ze zdobyciem praw do wielu zyskownych tytułów, łącznie z możliwością dołączenia X-Men do MCU, wątpliwe jest, by Disney w ogóle brał pod uwagę porażkę.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?