Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Godzilla i Kong: Nowe imperium przekracza oczekiwania ekspertów. Świetny debiut w Box Office.

Autor: Marek Wasiński
2 kwietnia 2024
Godzilla i Kong: Nowe imperium przekracza oczekiwania ekspertów. Świetny debiut w Box Office.

W minionym tygodniu miała miejsce premiera filmu Godzilla i Kong: Nowe imperium. Już na starcie produkcja osiągnęła nadspodziewanie dobry wynik, zgarniając 80 milionów dolarów w amerykańskich kinach.

Choć eksperci przewidywali zyski rzędu 55 milionów dolarów, najnowszy hit Warner Bros. zdecydowanie przebił ich oczekiwania. Powodów tak świetne wyniku ma być kilka. Między innymi ma wynikać to z wysokiego zainteresowania pokazami w powiększonym formacie (około 48% zysków ze sprzedaży biletów) oraz entuzjastycznego przyjęcia przez widzów (Nota A- w serwisie CinemaScore).

Godzilla i Kong: Nowe imperium zaliczyła drugie największe otwarcie w uniwersum Potworów studia Warner Bros. i Legendary. Film znalazł się w tym zestawieniu tuż za Godzillą z 2014 r. (93 miliony dolarów), wyprzedzając takie produkcje jak Kong: Wyspa Czaski z 2017 r.(61 milionów dolarów), Godzilla II: Król potworów z 2019 r. (47,7 milionów dolarów) i Godzilla vs. Kong (31 milionów dolarów) z 2021 r.

Świetne wyniki finansowe na całym świecie

Filmy o Godzilli i King Kongu zazwyczaj osiągają świetne wyniki również w międzynarodowym box-office. Nie inaczej jest w przypadku Godzilla i Kong: Nowe imperium. W tym przypadku oczekiwania zostały jeszcze bardziej przekroczone. Produkcja zarobiła 114 milionów dolarów w 64 państwach. Tym samym film zarobił na całym świecie już 194 miliony dolarów! Po trzech dniach od premiery jest to już trzeci najlepiej zarabiający tytuł w 2024 r. Przed nim znalazły się jedynie Diuna: Część II (626 milionów dolarów w pięć tygodni od premiery) oraz Kung Fu Panda 4 (347 milionów dolarów cztery tygodnie po kinowym debiucie).

Na Godzilla i Kong: Nowe imperium złożył się budżet rzędu 135 milionów dolarów. Film musi zatem zarobić swoje by wyjść na plus. Choć ciężko przewidywać ile ostatecznie zarobi produkcja Warner Bros. to już teraz można zakładać, że spokojnie wyprzedzi poprzednią część serii. Godzilla vs. Kong był hitem “pandemicznej ery”, zarabiając 474 miliony dolarów na całym świecie. Wydaje się, że jest to zdecydowanie w zasięgu Nowego Imperium.

Szczegóły filmu Godzilla i Kong: Nowe imperium

Produkcja w reżyserii Adama Wingarda po wybuchowym widowisku Godzilla vs. Kong, prezentuje zupełnie nową przygodę. Najsłynniejsze potwory we współczesnej popkulturze będą musiały stawić czoła nowemu zagrożeniu. Film koncentruje się na historii tytanów, odkrywając przed nami między innymi tajemnice Wyspy Czaski.

Scenariusz napisali Terry Rossio (Godzilla vs. Kong, cykl Piraci z Karaibów), Simon Barrett (Następny jesteś ty) i Jeremy Slater (Moon Knight) na podstawie pomysłu Rossio & Wingarda & Barretta. Producentami obrazu są z kolei Mary Parent, Alex Garcia, Eric Mcleod, Thomas Tull, Jon Jashni i Brian Rogers. Producentami wykonawczymi są Wingard, Jen Conroy, Jay Ashenfelter, Yoshimitsu Banno i Kenji Okuhira.

Więcej o Godzilli na Movies Room:

W filmie wystąpili Rebecca Hall (Dom nocny), Brian Tyree Henry (Bullet Train), Dan Stevens (Gaslit, Legion), Kaylee Hottle (Godzilla vs. Kong), Alex Ferns (Batman, Czarnobyl) i Fala Chen (Shang Chi i legenda dziesięciu pierścieni).

Źródło: Variety / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.