Henry Cavill wypowiada się o Snyder Cut i przyszłości Supermana

Ostatnimi czasy osoba ta kojarzona jest przede wszystkim z rolą Geralta w serialu Netfliksa, jednak nie zapominajmy, że to ostatni jak dotąd odtwórca legendarnego Człowieka ze Stali.

Henry Cavill przynajmniej na czas nieokreślony zostawił strój Supermana, by ruszyć na wiedźmiński szlak. Czy już nigdy nie zobaczymy go w uniwersum DC? Trudno powiedzieć, bo aktor nigdy nie wspominał o definitywnym końcu swojej współpracy z Warner Bros. na tej płaszczyźnie. Zapytany o to, czemu nie promuje Snyder Cut, Cavill odpowiada, że nie widzi potrzeby, bo nie wiedziało istnieniu tej wersji. Co zaś się tyczy samej kwestii Kal-Ela, potwierdza się to, że liczy na ziszczenie się tego, jak komiksy postrzegają tę postać.

W Człowieku ze Stali skończyliśmy na tym, że odnalazł swoje miejsce, albo przynajmniej starał się je odnaleźć, ale w pewien sposób ostatecznie je znalazł. Jednocześnie jednak dopuścił się czegoś, co uznawał za największy grzech – zabicie ostatniego członka swojej rasy. To jest miejsce, do którego chciałbym podróżować z tą postacią. Jego eksplorującego pozytywne aspekty tego, kim jest. Niekoniecznie chodzi mi o zupełnie wygładzoną wersję, ale o pójście w tym kierunku. Postać, która staje się ikoną nadziei, i która czerpie z tego przyjemność, a nie odwrotnie.

henry cavill Kadr z filmu Człowiek ze Stali

Kadr z filmu Człowiek ze Stali

Zobacz również: Batman v Superman – udostępniono niepublikowane wcześniej ujęcie z planu

Z powyższych słów wynika, że jeżeli Henry Cavill powróci jako Superman, bardziej będzie chciał uwzględnić portret tego superherosa z okresu pierwszego filmu uniwersum DC aniżeli brnąć w to, co działo się z nim w Batman v. Superman i dalej. Ma to zresztą sens w związku z tym, że od dłuższego czasu Warner Bros. odcina się od budowania jednego spójniejszego świata, starając się dzielić swoje filmy na pojedyncze, mniejsze źródła.

Ostatnim jak dotąd filmem, w którym Cavill zagrał Człowieka ze Stali, jest Liga Sprawiedliwości:

Opis dystrybutora produkcji (kino): Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana Bruce Wayne, który odzyskał wiarę w ludzkość, prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga. Nie tracąc czasu, Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy grupę metaludzi, która ma stanąć do walki z nowym zagrożeniem. Jednak mimo utworzenia jedynej w swoim rodzaju ligi superbohaterów, złożonej z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, może być już za późno na uratowanie planety przed atakiem katastroficznych rozmiarów.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?