Historia chciwości i ludzkich dramatów w Banksterach

Ich marzeniem było posiadanie własnego domu. Zdecydowali się, jak wielu przed nimi i po nich, na skorzystanie z ofert banków, oferujących w tamtym czasie korzystne rozwiązania kredytowe. W 2008, gdy misternie pompowana bańka pękła, nastąpił wstrząs na rynku walutowym, który dramatycznie wpłynął na życie tysięcy Polaków i radykalny wzrost rat. Skutki tamtych wydarzeń – największej afery finansowej III RP! – odczuwa do dziś 900 000 polskich rodzin, często zestresowanych, niepewnych jutra i wściekłych na chciwych banksterów, którzy zgotowali im ten los.

Ich historie stały się inspiracją filmu Banksterzy – pełnego napięcia, emocji i ludzkich dramatów obrazu, który przedstawia emocje tak wielu z nas.

Zdaniem Agnieszki Bińki ze Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, film Banksterzy wiarygodnie pokazuje rzeczywistość, z którą zmagamy się od tylu lat.

W wielu scenach widziałam siebie i swoją rodzinę, nasz strach, bezsilność oraz załamanie. Naszą codzienną walkę z banksterami, walkę o normalność dla naszych dzieci, kawałek własnego miejsca, gdzie będziemy czuć się bezpiecznie, gdzie dzieci będą mogły szczęśliwie dorastać. Naprzeciw mamy bezwzględnych, zimnych i wyrachowanych banksterów, ich cyniczną grę w bogactwo, która odbywa się kosztem zdrowia, a nawet życia naszego i naszych rodzin. W filmie 'Banksterzy' znajdziemy (…) realnych bohaterów i ich autentyczne historie, które tak doskonale znamy z własnego życia lub życia naszych przyjaciół czy znajomych – mówi Bińka.

Wiceprezeska Stowarzyszenia Barbara Husiew podkreśla z kolei, że po wielu latach walki kredytobiorcy wreszcie doczekali się filmu, który pokazuje bankowe bezprawie.

Pomimo że film przedstawia fikcyjne postaci, to wielu z nas – kredytobiorców – odnajdzie w bohaterach siebie. Przeplatające się, przedstawione w filmie historie, łączą się w całość, i sprawiają, że film ogląda się w napięciu. Każdy widz będzie ciekawy zakończenia. Ludzkie dramaty wynikają z ludzkich pragnień i pazerności tych, którym chęć zysku przesłoniła uczciwość wobec słabszych. Zachęcam do obejrzenia tego jakże prawdziwego filmu – mówi Husiew.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?