Joanna Kulig zaśpiewała piosenki z Zimnej wojny na AFI Fest!

Zimna wojna była sporym wydarzeniem nie tylko na skalę naszego kraju, ale również poza jego granicami. Do najbardziej cenionych elementów produkcji należy znakomita kreacja Joanny Kulig, która zachwyciła krytyków na całym świecie.

W trakcie AFI Fest w Stanach Zjednoczonych Kulig miała okazje zaśpiewać piosenki z Zimnej wojny. Jako że do publiczności należeli m.in. członkowie Akademii Filmowej, można powiedzieć, że aktorka promowała swój film do najważniejszych nagród.

Zobacz również: 2. sezon serialu Odwróceni na wiosnę w TVN

Zimna wojna opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w filmie rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku. W obsadzie filmu znajdują się Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc i Agata Kulesza.

Amazon, amerykański dystrybutor filmu, już jakiś czas temu zapowiedział, że premiera Zimnej wojny za oceanem odbędzie się pod koniec grudnia – to właśnie w tym czasie do kin w USA wchodzą tytuły, które uchodzą za oscarowe pewniaki. W opublikowanym na portalu The Playlist rankingu faworytów do Nagród Akademii polska Zimna wojna znalazła się we wszystkich czołowych kategoriach: najlepsza reżyseria, najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza aktorka (Joanna Kulig), a nawet najlepszy film. Jeżeli te przypuszczenia się sprawdzą i film Pawlikowskiego będzie nominowany w głównych kategoriach, to byłby to jeden z niewielu takich przypadków w historii Oscarów.

Zimna wojna trafiła do polskich kin 8 czerwca.

Źródło: theplaylist.net / ilustracja wprowadzenia: fot. Łukasz Bąk

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?