Aktorka odniosła się do medialnych doniesień o rzekomej gigantycznej gaży za kolejne odsłony Krainy lodu. Choć nie zdradziła konkretnej kwoty, jasno dała do zrozumienia, że podane sumy są mocno przesadzone.
W listopadzie 2025 roku media informowały, że Kristen Bell oraz jej ekranowi partnerzy - Idina Menzel i Josh Gad - mieli otrzymać po 60 milionów dolarów za udział w dwóch kolejnych częściach animowanej sagi Kraina Lodu. Informacja szybko obiegła Internet, wywołując lawinę komentarzy. Teraz sama Bell postanowiła odnieść się do tych rewelacji.
Podczas gali Actor Awards 2026, którą aktorka prowadziła, w rozmowie z Entertainment Tonight została zapytana wprost o rzekome wynagrodzenie. Jej odpowiedź była jednoznaczna – doniesienia o 60 milionach dolarów są nieprawdziwe.
To brzmiało absurdalnie. Wiele rzeczy zostało błędnie podanych. Ktoś po prostu wymyślił sporo szczegółów.
Choć Bell nie podała realnej kwoty, przyznała, że praca przy Krainie lodu rzeczywiście jest bardzo dobrze wynagradzana. Podkreśliła, że to efekt ogromnego sukcesu franczyzy i jej globalnej popularności.
Czy jestem szczęśliwa, że mam tę pracę i że jest dobrze opłacana, bo to odnosząca sukcesy marka? Oczywiście. I jestem za to wdzięczna.
Pierwsza część Krainy Lodu od Walt Disney Animation Studios zarobiła ponad 1,2 miliarda dolarów na całym świecie i zdobyła Oscara, stając się jednym z największych hitów animowanych w historii kina. Kontynuacja, Kraina Lodu II, przebiła ten wynik, osiągając ponad 1,4 miliarda dolarów w box office. Nic więc dziwnego, że studio rozwija serię dalej. Kraina Lodu 3 ma trafić do kin w listopadzie 2027 roku, a w planach znajduje się również czwarta odsłona. Josh Gad już potwierdził powrót do studia nagraniowego, publikując w mediach społecznościowych zdjęcie z pracy nad nową częścią. Aktor sugerował wcześniej, że to, co szykują twórcy, może być „oszałamiające”.
Źródło: people.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe
Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.