Advertisement
Advertisement

Kurtka Franza Maurera zlicytowana dla WOŚP za rekordową kwotę!

Oryginalna kurtka Franza Maurera jedną z najpopularniejszych tegorocznych akcji WOŚP!

Zakończyła się aukcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na której można było wylicytować oryginalną skórę, którą Franz Maurer nosił w legendarnym filmie „Psy” w 1992 roku. Zainteresowanie filmowym gadżetem przerosło najśmielsze oczekiwania! Dzięki kultowej kurtce konto WOŚP zostanie zasilone kwotą 100 600 złotych! Dla porównania – uznawany za najcenniejszy przedmiot tegorocznych aukcji – replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk – poszła pod młotek za 106 000 złotych. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy potwierdziła, że kurtka przekazana na aukcję przez Bogusława Lindę jest aktualnie piątym najdroższym przedmiotem tegorocznej zbiórki (stan na 30.01).

kurtka

Fot. Łukasz Widziszowski

Zobacz również: Swingersi na plakatach. Poznajcie bohaterów polskiej komedii

Brązowa skóra z filmu „Psy” stała się wyznacznikiem męskiego stylu w pierwszej połowie lat 90-tych. Kultowa kurtka, z zagranicznymi naszywkami, nieco starta i podkreślająca charakter noszącego ją bohatera, stała się w Polsce odpowiednikiem stroju Toma Cruise’a z „Top Gun” czy Marlona Brando z „Dzikiego” i miała ogromny udział w budowaniu legendy filmu i Franza Maurera. To właśnie w niej Bogusław Linda wypowiadał najsłynniejsze teksty serii, które zapewniły mu ważne miejsce w historii polskiego kina.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: Łukasz Widziszowski

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?