Liam Neeson kończy z filmami akcji

Uprowadzona z 2008 roku, otworzyła Nessonowi drogę do wielu filmów akcji. Od tego czasu Liam Neeson kojarzy się fanom z rolami twardego mściciela dążącego do sprawiedliwości wszelkim środkami. Jednak aktor przyznał, że w nadchodzącym roku chce skończyć z kinem akcji.

Liam Neeson w ostatnim wywiadzie przyznał, że odchodzi na emeryturę z robienia filmów akcji.  W ostatnich latach mogliśmy go widzieć w kliku brawurowych filmach akcji. Neeson rozpoczyna rok z najnowszą produkcją – The Marksman , w której wciela się w ranczera broniącego chłopca przed mordercami z kartelu narkotykowego. Godny uwagi jest fakt, że Tożsamość z 2011 roku, w którym Liam Neeson występuje jako profesor botaniki, którego tożsamość została skradziona, jest obecnie jednym z najczęściej oglądanych filmów na platformie Netflix.

Zobacz również: Liam Neeson nie miałby nic przeciwko zagraniu Qui-Gon Jinna raz jeszcze!

Jednak Neeson przyznał, że jego dni jako gwiazdy kina akcji mogą dobiec końca. W wywiadzie dla Entertaiment Tonightaktor przyznał ,że w 2021 roku kończy z filmami akcji. Liam Nesson podał wiek jako główny powód przejścia na emeryturę.

Mam 68 lat w tym roku kończę 69. Jest jeszcze kilka projektów, które zamierzam skończyć w tym roku. Miejmy nadzieje, że COVID nam pozwoli. Kilka projektów jest w trakcie realizacji i myślę, że to będzie prawdopodobnie koniec.

Również podkreślił, że doszedł do tej decyzji podczas kręcenia filmu Blacklight

Uwielbiam się bić z facetami połowę młodszymi. Nie mam jednak siły by za nim nadążyć. Często po nakręceniu sceny brak mi tchu.

Jest szansa, że nie będzie to definitywny koniec kariery w filmach akcji. Nie zapominajmy, że Neeson wyraził zainteresowanie ponownym wystąpieniem w roli Qui-Gona Jinna w produkcji Disney + Obi-Wan Kenobi. 

Bez względu na decyzję Liama Neesona, aktor może się pochwalić imponującą filmografią. Od nominowanej do Oscara roli w Liście Schindlera, ulubioną rolą Ra’s al Ghula w Batman Początek, a także być może najczęściej cytowaną rolą w Uprowadzonej. 


Źródło: screenrant.com / Kadr z filmu Uprowadzona

Stały współpracownik

Entuzjastka literatury i kina. Wielbicielka odkrywania nowych seriali oraz filmów. Poza tym ogromna fanka Formuły 1 i Disneya

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?