Mayday – Adam Woronowicz spuszcza łomot Piotrowi Adamczykowi

Czasami w najmniej spodziewanym momencie, gdy z jedną ze swych żon jesteś na świetnej drodze do spełnienia, do twoich drzwi puka kilku groźnych zbirów i dopomina się o swoje ćwierć miliona. Szybkie ryglowanie drzwi i próba ocalenia życia – a przynajmniej ręki, którą chce ci złamać jeden z gangsterów. Przestraszona żona (Anna Dereszowska) się dobija, głównemu bohaterowi (Piotr Adamczyk) życie staje przed oczami, ale na szczęście na pomoc przychodzi mu przyjaciel (Adam Woronowicz). Choć Janek zdążył już pogodzić się z myślą, że nie pomoże mu ani żadne MAYDAY, ani żadne S.O.S., to jednak się udało – zyskał na oddanie ćwierci bańki całe 48 godzin. Okazało się też, że prócz jednego problemu – dwóch żon – ma też wiernego przyjaciela.

Jedna z najlepszych komedii świata doczekała się ekranizacji. Mayday to film reżysera przebojów Planeta Singli 2 i Singli 3 oraz współscenarzystki hitów Lejdis i Śniadanie do łóżka – czyli jednak tych komedii mniej kabaretowych i jednak wysilających się bardiej na naszym niewymagającym podwórku. Scenariusz filmu powstał na podstawie sztuki, która podbiła serca widzów na całym świecie od europejskich stolic aż po nowojorski Broadway, a w samej Polsce wystawiana była tysiące razy w kilkudziesięciu teatrach na terenie całego kraju.

W rolach głównych filmu o jednym mężczyźnie, dwóch jego żonach i setkach wynikających z tego kłopotów pojawiają się: Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Oświeciński, Ewa Kasprzyk i Krzysztof Czeczot. Za reżyserię odpowiada Sam Akina, który również przygotował scenariusz wspólnie z Jules Jones (trylogia Planeta singli), Hanną Węsierską (Lejdis, Śniadanie do łóżka, Jak pozbyć się cellulitu) oraz Wojciechem Pałysem.

Twórcy obiecują niemoralną komedię! Przekonamy się 10 stycznia.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?