Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

NMF: Maraton ANIME 17 maja 2024 w Multikinie

Autor: Szymon Góraj
24 kwietnia 2024
NMF: Maraton ANIME 17 maja 2024 w Multikinie

Najsłynniejsze animacje Studia Ghibli znowu na wielkim ekranie! Klasyka mistrza anime Hayao Miyazakiego już 17 maja w Multikinie. Przygotuj się na wyjątkowy, nocny MARATON ANIME i obejrzyj kultowe klasyki, dzięki którym Studio Ghibli zyskało status legendy. 

Japoński folklor, niesamowite postaci i wizualne kompozycje, które przekraczają granicę wyobraźni – zapraszamy na trzy arcydzieła animacji. Zanurz się w świecie pełnym fantazji i kup bilet na wyjątkowy, nocny MARATON ANIME. Zapraszamy wszystkich fanów twórczości Miyazakiego, a także tych, którzy chcą rozpocząć przygodę ze Studiem Ghibli w najlepszym wydaniu. 

Japońskie studio Ghibli to kultowa marka, która od lat 80. przyciąga rzesze fanów i oczarowuje młodszych i starszych widzów. Animacje Hayo Miyazakiego na zawsze wprowadziły poetykę anime do klasyki światowego kina, jednocześnie zachowując swoją oryginalność i twórczą autonomię. 

Po sukcesie ostatniego hitu „Chłopca i czapli” warto przypomnieć niezapomniane animacje jednego z najbardziej wpływowych japońskich animatorów w historii kina.

17 maja zobacz w Multikinie trzy kultowe klasyki – filmy, które na zawsze wpisały się do kanonu światowego kina:

  • KSIĘŻNICZKA MONONOKE – zapierająca dech w piersiach animacja, która rozsławiła kierowane przez Miyazakiego Studio Ghibli i stała się jednym z kamieni milowych współczesnej animacji. Mistrzowska opowieść o starciu cywilizacji z siłami przyrody.
  • SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW – dzieło, które zyskało miano kultowego. Nagrodzona Oscarem dla Najlepszego Filmu Animowanego i Złotym Niedźwiedziem festiwalu w Berlinie animacja to przejmująca i mądra opowieść o stawianiu czoła własnym lękom i niepewnościom.
  • RUCHOMY ZAMEK HAURU – jeden z najbardziej popularnych filmów Hayao Miyazakiego, który zabiera nas do świata pełnego kontrastów, magii i streampunkowej technologii. 

Legendarne Studio Ghibli, zabierze Cię w podróż pełną magii, przygód i niezwykłych postaci już 17 maja. Przyjdź na nocny maraton trzech filmów reżysera w Multikinie, start 22:00. 

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.