Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

„Obrzydliwe”. Gwiazda oryginalnego Kruka krytykuje remake

Autor: Bianka Turzyńska
3 marca 2024
„Obrzydliwe”. Gwiazda oryginalnego Kruka krytykuje remake

Gwiazda Kruka grająca u boku Brandona Lee negatywnie reaguje na zdjęcia z planu przedstawiające Billa Skarsgårda w roli Erica Dravena. 

Film Kruk z 1994 roku, nakręcony na podstawie komiksu Jamesa O’ Barra doczekał się na przestrzeni lat statusu kultowego. Stąd zróżnicowane reakcje nie tylko fanów, ale i oryginalnej obsady na ogłoszony remake. Zmodernizowaną wersję Kruka wyreżyserować ma Rupert Sanders, znany między innymi z Ghost in the Shell czy Królewny Śnieżki i Łowcy. Premiera filmu odbędzie się 7 czerwca 2024 roku. 

Więcej o filmach i serialach przeczytasz na Movies Room:

W rolę Erica Dravena w nowej wersji wcieli się Bill Skarsgård (To). Niedawno twórcy podzielili się pierwszymi zdjęciami Skarsgårda w charakteryzacji. Aktor ma niełatwe zadanie, wchodząc w buty Brandona Lee, syna legendarnego Bruce’a Lee. Brandon zginął tragicznie na planie Kruka w wyniku postrzelenia ślepym pociskiem. 

CO SĄDZI ORYGINALNA OBSADA?

Na charakteryzację nowego Erica Dravena w krążącym po sieci filmiku zareagowała Rochelle Davis, filmowa Sarah. Aktorka nie jest zachwycona, jak to określiła: obskurnym, brudnym, grunge’owym wyglądem Billa Skarsgårda. Według Davis twórcy powinni wybrać kogoś bardziej podobnego do Brandona Lee, z szacunku do ostatniej produkcji, w której miał szansę zagrać. Zarówno według Davis jak i reżysera klasycznej wersji z 1994, Alexa Proyasa, jakikolwiek remake Kruka będzie umniejszał pamięci Brandona. 

Aktorka podkreśla, że nie chce ujmować talentowi Skarsgårda, jednak uważa, że nadchodzącej wersji Eric Draven wygląda bardziej jak jeden z antagonistów, z którymi bohater powinien walczyć. Davis wyraża także zawód w stosunku do braku wystarczającej różnorodności w obsadzie. Dlatego chwali casting wokalistki i aktorki FKA Twigs do roli Shelly. 

POWRÓT DO KORZENI?

Fani oryginalnego filmu są podzieleni w stosunku do remake’u, chociaż niektórzy zwracają uwagę, że bardziej brudny i grunge’owy wygląd Erica Dravena jest pewnego rodzaju powrotem do korzeni postaci. Jedną z inspiracji dla O’ Barra podczas tworzenia komiksu był Iggy Pop. Tatuaże i makijaż Billa Scarsgårda mogą być zatem nowoczesnym odwołaniem do punk rockowych źródeł.

Źródła: Screen Rant, TMS

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.