Oscary 2021 prawdopodobnie odbędą się w tradycyjnej formie!

Od 91 lat Oscary uważane są za najbardziej znane i prestiżowe nagrody w światowym przemyśle rozrywkowym. Wyróżniają najlepszych aktorów, reżyserów i twórców, którzy wydali filmy w poprzednim roku kalendarzowym. Akademia Filmowa ogłosiła, że mimo pandemii, gala rozdania nagród odbędzie się z udziałem publiczności, z zachowaniem reżimów sanitarnych.

W ostatnich latach Akademia znalazła się pod ostrzałem z powodu rażącego braku różnorodności wśród nominowanych. Problem ten wywołał kampanię #OscarsSoWhite i ostry sprzeciw w 2016 roku. Od tego czasu organizatorzy starali się coraz bardziej urozmaicać nominacje, na co dowodem może być zwycięstwo takich filmów jak Moonlight czy Parasite.

Ze względu na zamknięcie kin, Akademia przedłużyła okres kwalifikacji filmów do konkursu. W normalnym trybie byłyby one kwalifikowane do 31 grudnia, a teraz odbywa się to aż do 28 lutego 2021 roku. Zwykle to właśnie w lutym miała miejsce transmisja rozdania nagród w telewizji. W 2021 roku będzie ona w kwietniu.

Zobacz także: Najlepsze prezenty na Święta i Mikołajki! Polecamy co kupić pod choinkę!

Ceremonia odbywa się w Dolby Theater w Hollywood. Sala mieści ponad 3 tysiące osób, ale wciąż nie wiadomo, ile miejsc będzie mogło być zajętych w tak szczególnym okresie. Póki co trwają prace nad ustaleniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

Decyzja Akademii wydaje się dość odważna, biorąc pod uwagę sposób, w jaki przebiegły inne rozdania nagród w tym roku. We wrześniu podczas ceremonii wręczenia nagród Emmy nominowani mogli przyjmować nagrody i wygłaszać przemówienia na Zoom. Złote Globy, podobnie jak Oscary, też mają odbyć się w tradycyjnej formie.

Zobacz także: Babylon – Margot Robbie zastąpi Emmę Stone?

Zobacz także: Śniegu już nigdy nie będzie – polski film w finale Arab Critics’ Award!

Przypomnijmy, że w tym roku polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy  jest produkcja Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta – Śniegu już nigdy nie będzie.


Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Dziennikarka

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?