Ponownie zamknięto kina w Polsce. Wiemy, na jak długo

Niestety, po pięciu miesiącach kina nad Wisłą ponownie będą przeżywać ciężkie chwile. Od najbliższej soboty nadchodzi lockdown instytucji kultury w Polsce. Sale multipleksów i kin studyjnych będą zamknięte dla widzów.

Zasadniczo to i tak nie było im łatwo, biorąc pod uwagę chociażby ograniczenie do 25% miejsc siedzących. Teraz jednak premier Mateusz Morawiecki wydał oficjalne oświadczenie, według którego od dnia 7 listopada zamknięte zostaną m.in. wszelkie ośrodki kulturalne, w tym oczywiście kina. Sytuacja ma docelowo potrwać do 29 listopada.

Poprzedni lockdown kin w Polsce rozpoczął się 12 marca 2020 roku i trwał do 6 czerwca, ale wtedy z możliwości otwarcia sal skorzystały głównie małe kina studyjne, a większe sieci kinowe uruchomiły seanse dopiero w lipcu.

Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: Marcin Masalski

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?