W sieci obejrzeć można oficjalny zwiastun polskiego filmu religijnego Powołany. Viralem okazał się plakat rodzimej produkcji, który jako twórców filmu wskazywał Ducha Świętego i Najświętszą Maryję Pannę.
Nie, to nie Prima Aprilis. Wcale tego nie zmyśliliśmy. Tak faktycznie wygląda promocja polskiego filmu
Powołany. Jako dowód załączamy fragment plakatu filmu, więc możecie ujrzeć to na własne oczy.
Jak wynika ze zwiastuna, film
Powołany będzie raczej fabularyzowanym dokumentem, który przedstawić ma siedem prawdziwych historii nawróceń. W obsadzie znalazł się m.in. znany z wielu filmów i seriali historycznych Marcin Kwaśny, który wciela się w postać kapłana i łącznika wszystkich opowieści. Aktor często bierze udział w podobnych projektach, czego przykładem był m.in.
Czyściec oraz
Wyszyński - zemsta czy przebaczenie. Twórcami są Jan Sobierajski i Andrzej Kocuba, którzy od kliku lat wspólnie realizują produkcje mające nieść wartości chrześcijańskie. Patronat honorowy nad filmem objęła Konferencja Episkopatu Polski.
Premiera filmu została zaplanowana na okres Wielkiego Tygodnia, a dokładnie 14 kwietnia o godzinie 19:00. Produkcję obejrzeć można będzie za darmo w serwisie Youtube na kanale
Fundacja Filmowa "Powołany".
POWOŁANY (2022) - zwiastun filmu
https://www.youtube.com/watch?v=IAO7FmXmVww
źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: kolaż własny/kadr ze zwiastuna/materiały prasowe