Ptaki Nocy feministycznym filmem? Ewan McGregor zabiera głos

Nowy film ze stajni DC ma w pełni skoncentrować się na kilku ważnych kobiecych postaciach z komiksów, na czele z Harley Quinn. Czy produkcja będzie miała w związku z tym feministyczny wydźwięk?

Tak twierdzi Ewan McGregor, który w Ptakach Nocy wcieli się w głównego antagonistę.

Tym, co mnie interesuje w Ptakach Nocy jest fakt, że to film feministyczny. Jest świetnie rozpisany. Scenariusz daje nam prawdziwe spojrzenie na mizoginię i myślę, że tego właśnie potrzebujemy. Musimy być bardziej świadomi tego, jak zachowywać się wobec przeciwnej płci. Musimy dojrzeć do zmian.

Mizogini w filmach są zazwyczaj ekstremalni: gwałcą, biją kobiety i powinniśmy ich w ten sposób reprezentować, ponieważ oni istnieją i są oczywiście najgorsi. Jednak w dialogach Ptaków Nocy przedstawiona zostaje codzienna mizoginia, słowa, które mężczyźni mówią nie zdając sobie z tego nawet sprawy. Scenariusz wplótł to wszystko w bardzo subtelny sposób, i to właśnie jest genialne.

Uważacie, że taki krok w filmie Cathy Yan jest uzasadniony?

ptaki nocy zwiatun birds of prey trailer

fot. kadr z trailera Ptaków Nocy

Zobacz również: Joker – Jared Leto niezadowolony z porzucenia jego roli na rzecz Joaquina Phoenixa?

Za film odpowiadać będą reżyserka Cathy Yan i scenarzystka Christina Hodson. W obsadzie znajdują się Margot Robbie (Harley Quinn), Jurne Smollet-Bell (Black Canary), Mary Elisabeth Winstead (Huntress), Ella Jay Basco (Cassandra Cain/Batgirl), Rosie Perez (Renee Montoya) oraz Ewan McGregor (Black Mask).

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) trafią do kin 7 lutego 2020 roku.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?