Robert Zemeckis wyreżyseruje adaptację The Witches Roalda Dahla?

Bardzo możliwe, że twórca m.in. Powrotu do przyszłości i Forresta Gumpa stanie za sterami nowej filmowej wersji The Witches.

Powieść autorstwa Roalda Dahla z 1983 roku opowiada historię dzielnego norweskiego chłopca i jego babci. Choć walczą z bajkowymi angielskimi wiedźmami, ich życie nie jest kolorowe. Chodzi o prawdziwe wiedźmy. W The Witches nie jeżdżą one na miotłach, nie noszą też czarnych peleryn czy kapeluszy. To do szpiku kości złe, przebiegłe istoty, przebierające się za miłe, zwyczajne kobiety. Kluczem jest jak najszybsze rozpoznanie kobiet, jako że cechą, która łączy je z wiedźmami z bajek i baśni jest nienawiść do dzieci.

The Witches

Kadr z serialu Wiedźmy

Zobacz również: It: Part 2 – rozpoczęto zdjęcia do sequela przebojowego horroru!

Negocjujący właśnie warunki zatrudnienia Zemeckis ma również napisać scenariusz, a także wyprodukować film u boku Jacka Rapke, z którym współpracował już w przeszłości. Razem z nimi za produkcję wezmą się także Academy Award winners Alfonso Cuaron oraz Guillermo del Toro, z początku mający być również reżyserem.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?