Scarlett Johansson i Mark Ruffalo krytykują Złote Globy

Wokół Złotych Globów krążą ostatnio kontrowersje. Scarlett Johansson, nazywa członków HFPA „seksistami”, natomiast Mark Ruffalo oznajmił, że proponowane reformy Złotych Globów są „zniechęcające”.

Scarlett Johansson i Mark Ruffalo zatrząsnęli HFPA z powodu ich proponowanych reform Złotych Globów. Gwiazdy MCU to tylko najnowsze z długiej listy aktorów, które ostatnio wypowiedziały się przeciwko HFPA z powodu ich braku różnorodności. Hollywood Foreign Press Association składa się obecnie z 87 międzynarodowych dziennikarzy, z których żaden nie jest czarnoskóry. W odpowiedzi na krytykę i oburzenia, HFPA ogłosiła serię reform mających na celu rozwiązanie problemu braku różnorodności.

Zobacz również: Bridgertonowie – pierwsze zdjęcia z 2. sezonu!

Grupa Time’s Up była pierwszą, która wezwała HFPA do zmian. Netflix i Amazon ogłosili, że nie będą współpracować z HFPA, dopóki nie zostaną wprowadzone bardziej wpływowe zmiany. Grupa ponad 100 hollywoodzkich firm PR również połączyła siły, aby bojkotować organizację. Ponadto hollywoodzkie gwiazdy również zabierają głos w tej sprawie.

Scarlett Johansson i Mark Ruffalo, jako pierwsi wystąpili przeciwko HFPA, sugerując reformy Złotych Globów. Chociaż ostatnio skupiono się na braku różnorodności HFPA, gwiazda Czarnej Wdowy poruszyła problem seksizmu. Według EW, Johansson mówi, że w przeszłości spotkała się z „seksistowskimi pytaniami i uwagami” ze strony członków HFPA. Niektóre nawet na granicy molestowania. Johansson kontynuowała w swoim oświadczeniu:

Dokładnie z tego powodu przez wiele lat odmawiałam udziału w ich konferencjach. Uważam, że nadszedł czas, abyśmy wycofali się od HFPA i skupili na znaczeniu oraz sile jedności w przemyśle, chyba że zajdzie wiele reform w organizacji.

Zobacz również: Mission: Impossible 7 – Tom Cruise na oficjalnych zdjęciach z filmu

Ruffalo dołączył do swojej koleżanki z planu Avengersów, uderzając w HFPA. Nazywał ich proponowane reformy „zniechęcającymi”. Aktor jest znany ze swojego poparcia dla środowiska i polityki mniejszości oraz ogólnej otwartości, więc jego wypowiedź, nie jest zaskoczeniem.

Proponowane przez HFPA reformy przewidują zwiększenie liczby członków organizacji o 50 procent w ciągu następnego półtora roku, chociaż wielu uważa, że ​​nie rozwiąże to problemów w organizacji. Zważywszy na to, że za ruchem przeciwko HFPA spaja się tak wiele osób z branży filmowej, istnieje coraz większa presja na organizację, aby wprowadziła postępowe reformy, w przeciwnym razie Złote Globy mogą zostać zlikwidowane.


Źródło: Screen Rant/ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Avengers: Czas Ultrona

Redaktor prowadzący działu "Z ostatniej chwili"

Geek, student, audiofil. Zbieram komiksy i płyty winylowe. Poza filmami, kocham także muzykę. Wierny fan X-Men, Scarlett Johansson, Elizabeth Olsen czy Anyii Taylor-Joy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?