Sony z własną platformą! Nadchodzi Bravia Core

Wygląda na to, że streamingowych możliwości pozazdrościło także Sony, które planuje wystartować z własnym przedsięwzięciem.

Nowa platforma nazywać się będzie Bravia Core i z początku dostępna będzie tylko dla telewizorów wyższej klasy (wchodzące do rodziny Bravia XR OLED 4K, 8K oraz 4K LCD). W ofercie znajdą się najnowsze filmowe premiery oraz hity z lat poprzednich, należące do Sony Pictures i IMAX Enhanced. Przydzielane będą specjalne kupony, a ich liczba – od 5 do 10 w zależności od kupionych modeli – definiować będzie, jak dużo nowych ofert będziemy otrzymywać. Na start zaoferowane zostanie 100 produkcji Sony Pictures i 50 IMAX Enhanced. Za zakup modeli droższych dostaniemy abonament 24 miesięcy, w przypadku tańszych – 12.

Najbardziej konkurencyjnym aspektem oferty wydaje się być technologia Pure Stream, pozwalająca na projekcję filmów w najwyższej jakości z szybkością przesyłania do 80 Mb/s – czyli jakieś dwukrotnie więcej niż Netflix. Co więcej, znajdą się także tytuły w 4K obsługujące HDR. Bravia Core szykowana jest do każdego europejskiego kraju za wyjątkiem Włoch, jednak jeszcze nie podano premiery platformy

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?