Spencer – pierwsze zdjęcie Kristen Stewart jako księżnej Diany!

Aby uczcić rozpoczęcie zdjęć do filmu Spencer Pabla Larraína, Neon opublikował pierwsze zdjęcie Kristen Stewart w roli księżnej Diany.

Akcja filmu Spencer rozegra się w ciągu jednego weekendu z życia księżnej Diany, która spędza święta Bożego Narodzenia z rodziną królewską w posiadłości Sandringham w Norfolk. Film prześledzi emocjonalną podróż kobiety podejmującej decyzję o rozwodzie z księciem Karolem.

Reżyserem produkcji jest Pablo Larraín, a za scenariusz odpowiada twórca Peaky Blinders Steven Knight. Projektantką kostiumów została Jacqueline Durran, która pracowała przy filmie Małe kobietki. Oryginalną ścieżkę dźwiękową skomponował nominowany do Oscara, nagrody BAFTA i Grammy Jonny Greenwood z Radiohead.

Zobacz również: Wielki Gatsby – powstanie serialowa wersja kultowej historii!

Zdjęcia do filmu powstają w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Reżyser tak wypowiada się o Kristen Stewart, która wcieli się w rolę Diany:

Kristen jest jedną z największych współczesnych aktorek. By zrobić dobry film potrzeba czegoś ważnego, czyli tajemnicy. Kristen może być zarówno tajemnicza i krucha, jak i bardzo silna. A tego właśnie potrzebujemy. Połączenie tych elementów sprawiło, że pomyślałem o niej. To, jak zareagowała na scenariusz i jak podchodzi do postaci, jest bardzo piękne. Myślę, że zrobi jednocześnie coś niesamowitego i intrygującego. Ona jest siłą natury.

Kristen zaś jakiś czas temu wypowiadała się na temat akcentu księżnej Diany:

Akcent jest onieśmielający jak diabli, ponieważ ludzie znają ten głos, a on jest taki… taki wyraźny i szczególny. Pracuję nad tym teraz i mam już trenera dialektu.

Neon na swoim Twitterze opublikował pierwsze zdjęcie z planu, na którym widać Stewart w roli księżnej Diany.

Zobacz również: Mali agenci – powstanie reboot serii!

Premiera filmu Spencer zapowiedziana jest na jesień 2021 roku. W 2022 roku minie 25 lat od tragicznej śmierci Diany.


Źródło: indiewire.com / Ilustracja wprowadzenia: Twitter @neonrated

Dziennikarka

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?