Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Tarantino wraca do kin z przytupem! „Kill Bill: The Whole Bloody Affair” na ekranach od 20 lutego!

Autor: Szymon Góraj
12 lutego 2026
Tarantino wraca do kin z przytupem! „Kill Bill: The Whole Bloody Affair” na ekranach od 20 lutego!

Quentin Tarantino jest legendą nietuzinkowego kina. Jego wysublimowany sposób pokazywania przemocy jest jego znakiem rozpoznawczym. Sekwencje walk i śmierci w jego filmach są daleko inne od tych w filmach innych reżyserów. Bardziej z pogranicza gore i slasher niż klasycznego kina akcji. Też i z tego powodu obie części „Kill Bill" stały się absolutnie kultowe. Teraz dwuczęściowa saga zemsty Tarantino zostanie pokazana jako jeden monumentalny film.

Napisałem scenariusz i wyreżyserowałem to wszystko jako jeden film. I cieszę się, że mogę dać fanom szansę zobaczenia go właśnie w takiej formie, pisał Tarantino w oświadczeniu z okazji premiery.

Widzowie nie dostaną zwyczajnie zszytych ze sobą Volume 1 i Volume 2. W pierwszej części będzie jeszcze więcej fontann krwi. Scena, w której Panna Młoda toruje sobie drogę przez ludzi O-Ren była czarnobiała. Teraz będzie dłuższa i w kolorze. Nie będzie cliffhangera i streszczenia. Fani dostaną 281 minut akcji, pełnej ducha Tarantino. Seanse będą się odbywać z 15-minutową przerwą.

FILM TYLKO W KINACH OD 20 LUTEGO

Kill Bill: The Whole Bloody Affair" Quentina Tarantino łączy Vol. 1 i Vol. 2 w jedno, epickie dzieło bez kategorii wiekowej, zaprezentowane dokładnie tak, jak reżyser je zaplanował – wraz z nową, nigdy wcześniej niepokazywaną sekwencją anime.

Uma Thurman wciela się w Pannę Młodą, pozostawioną na pewną śmierć po tym, jak jej były szef i kochanek Bill napada na próbę ceremonii ślubnej, strzela jej w głowę i odbiera nienarodzone dziecko. Aby dokonać zemsty, Panna Młoda musi najpierw wytropić czworo pozostałych członków Zabójczego Oddziału Żmij, zanim stanie twarzą w twarz z samym Billem. Dzięki operowemu rozmachowi, nieustającej akcji i ikonicznemu stylowi „The Whole Bloody Affair" pozostaje jedną z najbardziej ikonicznych sag zemsty w historii kina – rzadko pokazywaną w kompletnej formie, teraz prezentowaną z 15-minutową przerwą.

Reżyseria: Quentin Tarantino („Pulp Fiction", „Bękarty wojny", „Django", „Jackie Brown")

Obsada:

Uma Thurman („Pulp Fiction", „Niebezpieczne związki", „Nimfomanka", „Gattaca – Szok przyszłości", „Batman i Robin") 

 Lucy Liu („Chicago", „Aniołki Charliego", „Shazam! Gniew bogów")

Michael Madsen („Wściekłe psy", „Gatunek", „Nienawistna ósemka", „Donnie Brasco", „Nieugięci")

Daryl Hannah („Wall Street", „Plusk", „Łowca androidów", „Dwaj zgryźliwi tetrycy")

Vivica A. Fox („Dzień Niepodległości", „Batman i Robin", „Uwierzyć w marzenia")

David Carradine („Wielki Stach", „Ptaszek na uwięzi", „Nowhere to Run")

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.