Advertisement
Advertisement

Władca Pierścieni – zaginiona rosyjska wersja dostępna na YouTube

Władca Pierścieni to jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii filmów fantasy. Doczekała się trzech części filmowych oraz ciągle będącego w pracach serialu. Jednak dla wszystkich fanów twórczości Tolkien, pojawiła się prawdziwa gratka. Dawno zapomniana wersja Władcy Pierścieni została odkryta na nowo i jest już dostępna do obejrzenia na YouTube.

Fani Władcy Pierścieni, zwłaszcza Ci, którzy biegle posługują się rosyjskim, mają do dyspozycji relikt przeszłości. Film pierwotnie emitowany w radzieckiej telewizji w latach 90-tych, pojawił się w sieci i można za darmo oglądać go na YouTube. Istotne jest, że film, który dawno zaginął po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat stał się powszechnie dostępny.

Rosyjskojęzyczna adaptacja rozległej epopei fantasy J.R.R Tolkien jest już dostępna w sieci w dwóch częściach. Jest zatytułowana Khraniteli i jest oparta na pierwszej powieści. Film został wyemitowany w 1991 roku w telewizji radzieckiej. Jednak od tego czasu popadał w zapomnienie. Następca leningradzkiej telewizji 5TV, niedawno umieścił obie części adaptacji na swoim kanale YouTube. Od tego czasu zebrał setki tysięcy wyświetleń a wielu fanów Tolkiena odkryło adaptacje po raz pierwszy.

Nie trzeba dodawać, że jest to zupełnie inne podejście do materiału niż w przypadku filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia Petera Jacksona, który ukazał się dekadę później. Bez sprzecznie filmy są na zupełnie innych planetach jeśli chodzi o budżet i wartość produkcji. Pomimo tego, że wersja rosyjska okazuje się skromniejsza to prezentuje zupełnie inne spojrzenie na twórczość Tolkiena. Na przykład w tej wersji mamy obecną postać Toma Bombadila, która nie jest obecna w adaptacji Jacksona.

Zobacz również: Władca Pierścieni – Elijah Wood uważa, że serial powinien mieć inny tytuł

Jeśli chodzi o całą franczyzę to szykuje się do ekspansji i odejścia od dużego ekranu z powrotem do telewizji. Amazon jest obecnie w trakcie produkcji serialu, którego data premiery nie jest jeszcze znana. Natomiast jeśli chcecie odkrycie na nowo Władce Pierścieni – Khraniteli można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube 5TV.


Źródło : moviesweb.com / Ilustracja wprowadzająca: Kadr z filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Entuzjastka literatury i kina. Wielbicielka odkrywania nowych seriali oraz filmów. Poza tym ogromna fanka Formuły 1 i Disneya

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?