Wonder Woman 3 – Patty Jenkins może nie wrócić jako reżyserka

Reżyserka Wonder Woman 1984 Patty Jenkins nie jest szczególnie zainteresowana powrotem do trzeciej części przygód księżniczki Diany jeśli film otrzyma podobne wydanie streamingowe.

Reżyserka filmu Wonder Woman 1984 Patty Jenkins trzymała się nieugięcie swojego przekonania, że kontynuacja przygód księżniczki Diany nie będzie wydana na platformy streamingowe. Niestety ostateczna decyzja nie należał do niej, zwłaszcza, że studio Warner Bros. postanowiło wydać film na platformie HBO Max wraz z kinowym debiutem. Ta decyzja wywołała wątpliwość u reżyserki odnośnie powrotu na stanowisko reżyserki Wonder Woman 3.

„Zobaczymy co przyszłość przyniesie. Naprawdę nie wiem. Wiem, że z wielką przyjemnością bym nakręciła trzecią część, gdyby okoliczności były sprzyjające co do wydania filmu w modelu kinowym. Nie wiem czy byłabym w stanie gdyby nie było takowej możliwości.”

Zobacz również: Wonder Woman 1984 – Hans Zimmer ogrywa na żywo motyw filmu z okazji premiery

Wygląda na to, że Patty Jenkins nie jest zainteresowana powrotem do świata DC jeśli jej trud i wysiłek nie będzie przedstawiony wyłącznie na kinowych ekranach zgodnie z tradycją. Reżyserka wypowiedziała się do zmiany dystrybucji filmu. Wydawało się wtedy, że zrozumiała decyzję jaką podjęło studio, jednakże reżyserka jest innego zdania i nie kryje swojego niezadowolenia.

„W pewnym momencie musisz zdecydować, aby dzielić miłość i radość, którą pragniesz przekazać ponad wszystko inne – wspomina Jenkins w swoim oświadczeniu na social mediach.
Kochamy nasz film tak samo jak naszych fanów, więc szczerze wierzymy, że film przyniesie odrobinę radości i wytchnienia dla wszystkich w ten świąteczny czas. Obejrzyjcie go w kinach gdzie tylko możecie oraz bezpiecznie w zaciszu własnych domów na HBO Max. Wesołych świąt dla Was wszystkich. Mamy nadzieję, że będziecie czerpać radość filmu tak samo jak my z jego tworzenia.”

Podczas gdy Jenkins rozumie potrzebę streamingowania w związku z obecnymi okolicznościami, nie do końca brzmi optymistycznie, aby ten trend kontynuować bez końca. Tym samym zgadza się z opinią Christophera Nolana, który ostatnio wyjawił swoje okrutne zdanie odnośnie decyzji studia, aby wszystkie filmy wypuścić na HBO Max w ciągu najbliższego roku. Oto co twórca trylogii Mrocznego Rycerza ma do powiedzenia w tej sprawie:

„Część z naszych największych twórców przemysłu filmowego i największe gwiazdy kina poszły spać na dzień przed pomyśleniem, że pracują dla największego studia filmowego po czym się budzą i zdają sobie sprawę, że pracują dla najgorszego portalu streamingowego” – powiedział Nolan.

Reżyserka przyznaje rację Nolanowi dodając, że nie jest to właściwe rozwiązanie dla przyszłości kinematografii kiedy Covid odejdzie w zapomnienie.

Zobacz również: Wonder Woman 1984 – wyciekły fotki ze sceny po napisach

Czy Wonder Woman 3 powinien powstać, główna odtwórczyni roli Gal Gadot ma już swoje pomysły na to jak mogłoby to wyglądać. Aktorka i producentka ujawniła, ze wolałaby, żeby księżniczka Diana trzymała się czasów współczesnych wierząc, że teraźniejszość jest tym jedynym słusznym czasem.

„Nie chciałabym wracać do lat 40-tych czy 60-tych. Czuję się, że przeszłość została świetnie przeprowadzona, teraz czas by iść dalej.” – wspomina Gadot.

Na chwilę obecną Wonder Woman 1984 będzie mieć swoją podwójną premierę na HBO Max i w kinach od 25 grudnia.


Źródło: Movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Wielbiciel wszelkiej popkultury i wieczny poszukiwacz nowych pasji. Miłośnik fantasy zwłaszcza twórczości Tolkiena i Sapkowskiego. Zapalony gracz zarówno komputerowy jak i konsolowy. Zafascynowany kinem, książkami oraz muzyką filmową. W wolnym czasie poświęcam się przygotowaniom na start w biegu Hardcore na Runmageddonie.
Słuchacz każdego gatunku muzycznego, stale starający się poszerzać horyzonty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?