Złote Globy teraz będą mogły wygrać filmy bez premiery w kinach!

Pandemia koronawirusa wpływa na większą część przemysłu na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych, gdzie jego nasilenie jest ogromne, siłą rzeczy musi zatem dojść do bezprecedensowych zmian w przepisach.

Coś takiego dokonało się w przypadku jednej z najbardziej prestiżowych nagród w świecie filmowym. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej wydało tymczasowe zarządzenie, na mocy którego następne Złote Globy mogą być przyznawane także produkcjom, które nie będą miały swojej premiery w kinach, a zaledwie na platformach streamingowych czy VOD. Póki co ma to obejmować filmy wychodzące pomiędzy 15 marca a 30 kwietnia. Co więcej, nie ma także konieczności organizowania specjalnego pokazu w kinach. Wystarczy wysłanie w odpowiednim czasie linka do działającego screenera bądź płyty zawierającej daną produkcję.

The Fire Wire

Zobacz również: Kierunek: Noc – pojawił się zwiastun produkcji inspirowanej książką Jacka Dukaja!

Powyższe zarządzenia mogą oczywiście zostać przedłużone w zależności od tego, ile jeszcze obecny stan będzie trwał. Nie wiemy jeszcze, kiedy następne Złote Globy miałyby zostać poprowadzone.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: AB1/Cover Images/East News

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?