Control Ultimate Edition – porównanie wersji pecetowej z konsolami nowej generacji

Control to zdecydowanie jedna z najlepszych gier 2019 roku (dla wielu to nawet numer jeden), choć z jej uroków do niedawna mogli się w pełni cieszyć głównie pecetowcy – a to przez koszmarną liczbę bugów na konsowolowych wersjach.

Teraz jednak fińskie studio Remedy gruntownie popracowało nad swoją ulepszoną edycją tytułu także pod kątem next-genowych konsol, która działa znacznie lepiej niż na PS4 i Xbox One. Oto porównanie kropka w kropkę z wersją PC:

Zobacz również: Nadchodzi Mass Effect Legendary Edition!

Control to trzecioosobowa strzelanka studia Remedy, które zapisało się w pamięci graczy serią Max Pane, czy horrorem Alan Wake. W grze wcielamy się w postać kobiety – Jesse Faden. Bohaterka chcąc uporać się ze swoją przeszłością udaje się do Nowego Jorku, gdzie swoją siedzibę ma Federalne Biuro Kontroli. Niespodziewanie budynek staje się celem ataku nieznanych sił z którymi przyjdzie się jej zmierzyć. To co wyróżnia Control na tle innych strzelanek to wyjątkowy pistolet bohaterki. Broń Jesse poza wystrzeliwaniem kolejnych naboi posiada funkcje telekinetyczne, dzięki czemu otrzymujemy możliwość rzucania przedmiotami, czy przeciwnikami na odległość. Akcja gry toczy się w zamkniętej przestrzeni wieżowca, jednak w trakcie rozgrywki pomieszczenia ulegać będą drastycznym zmianom, zapewniając graczom surrealistyczne doznania.

Źródło: YouTube / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?