Advertisement
Advertisement

Dlaczego God of War nie doczekał się DLC?

God of War uważany jest przez wielu za najlepszą grę ubiegłego roku. Zastanawiać więc może fakt, że produkcja nie doczekała się do tej pory fabularnego DLC.

Najnowsza odsłona przygód Kratosa, to świeże spojrzenie na całą serię. Rozgrywka uległa znaczącym zmianom, stając się jeszcze bardziej epicka i widowiskowa. Znaczącą rolę w sukcesie gry miała emocjonalna fabuła, opierająca się na burzliwej relacji pomiędzy ojcem, a synem. Gracze wciąż żyli nadzieją, że być może doczekamy się rozszerzenia znanej nam historii rodziny bogów, jednak złudzenia te rozwiał Cory Barlog – reżyser gry.

Zobacz również: God of War – recenzja najlepszej gry w historii PlayStation

Barlog w GameOverGreggy Show powiedział, że rzeczywiście planowano DLC do God of War, jednak ambicje przerosły możliwości twórców:

DLC musiałoby skończyć jako osobna gra. Każdy, kto widział moje projekty i plany mówił wprost – stary, to jest za duże by być zwykłym DLC.

Jako że planowane DLC rozmiarami miałoby przypominać Uncharted: Zaginione dziedzictwo, jego produkcja wiązałaby się z olbrzymimi kosztami. Zdecydowano się więc na porzucenie pomysłu i skupienie się na pełnoprawnej kontynuacji.

God of War pojawił się ekskluzywnie na konsole PS4 20 kwietnia 2018 roku.

Źródło: dualshockers.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?