Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

GhostWire: Tokyo – twórcy The Evil Within szykują nam kolejną nietuzinkową grę!

Autor: Mateusz Chrzczonowski
9 września 2021

GhostWire: Tokyo to kolejna intrygująca pozycja, która ma trafić na konsolę Sony – będzie czasowym exclusivem. Gra zachwyca przede wszystkim mrocznym i tajemniczym klimatem.

Na krótkim zwiastunie z elementami gameplayu możemy zobaczyć Tokio, które zostało opanowane przez zjawy oraz tonie w tajemniczej, zabójczej mgle, Widzimy też postać w masce Oni (japońskiego demona). Jest klimat! Co jednak zaskakujące – gameplay zapowiada się na bardzo dynamiczny. https://www.youtube.com/watch?v=XWpsAKYa7NQ
Hannya rozpętał katastrofalną mgłę w Tokio, która zniszczyła większość jego mieszkańców. Pozwoliło mu to przejąć władzę nad miastem i przewodzić tzw. "Beztwarzowym", groźnej grupie lojalnych fanatyków, którzy podporządkowują się jego woli. Tam, gdzie kiedyś żyli mieszkańcy Tokio, teraz stoi armia jedynych w swoim rodzaju stworzeń: Przybyszów.
Budząc się na słynnym Shibuya Crossing, Akito odkrywa, że jest częściowo opętany przez dziwnego ducha i otoczony przez niebezpieczne stworzenia, które najeżdżają Tokio. Zdesperowany, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej siostrze, Akito musi sprzymierzyć się z duchem i opanować potężne umiejętności, aby wywalczyć sobie drogę przez niebezpieczne ulice Tokio. Przybysze są groźnymi, fantazyjnymi wrogami, czającymi się po całym mieście. Wiele z nich zostało zainspirowane japońskimi legendami, folklorem i opowieściami takimi jak np. "Kuchisake-onna".
Ghostwire: Tokyo będzie dostępne na PlayStation 5 i PC wiosną 2022 roku.
Źródło i ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Gra więcej, niż powinien. Od czasu do czasu obejrzy jakiś film, ale częściej sięgnie po serial w domowym zaciszu. Niepoprawny fanatyk wszystkiego, co pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni. | [email protected]

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.