Marvel’s Avengers – największa porażka tego roku? Fatalne wyniki w liczbie graczy

Avengers dzięki czterem filmom został jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków towarowych na świecie. Dlaczego więc gra o takim samym tytule co jeden z największych hitów kinowych stała się jedną z najpoważniejszych porażek w historii rynku gier? Co poszło nie tak?

Donosi się, że Marvel’s Avengers straciło 96% graczy od premiery, która odbyła się zaledwie dwa miesiące temu. Przez ostatni weekend liczba graczy wynosiła 1190 na PC. Na konsolach liczba ta zapewne jest większa, ale jeśli Square Enix nie zacznie wypuszczać nowej zawartości, będzie ona spadać. W tym momencie trudno jest powiedzieć, kiedy taka nowa zawartość zostanie udostępniona. Już we wrześniu zapowiedziano, że pierwszą postacią DLC będzie Kate Bishop, która miała ukazać się pod koniec października. Twórcy niestety musieli przełożyć datę premiery Kate na listopad, aby móc skupić się na wielu błędach, które drażnią graczy.

Marvel's Avengers - największa porażka tego roku ?

Grafika z Marvel’s Avengers, Square Enix

Zobacz również: Marvel’s Avengers: nowe, ciekawe skórki wyciekły do sieci!

Sama gra otrzymała przyzwoite recenzje na premierę. Zawinił tutaj brak zawartości, gracze po parunastu godzinach rozgrywki nie widzieli sensu, aby kontynuować. Powtarzające się lokacje, słaby system wyposażenia, wiele błędów i brak różnorodności w misjach spowodowały spadek liczby graczy. Nie można przekreślać tej gry. No Man’s Sky czy Star Wars Battlefront 2 pokazały, że aby osiągnąć sukces, nie można poddawać się tylko dlatego, że początek nie był zadawalający. Miejmy nadzieję, iż wkrótce Marvel’s Avengers również dołączy do grona gier, które powstały z martwych.

Avengers - największa porażka tego roku ?

Grafika z Marvel’s Avengers, Square Enix

Marvel’s Avengers zaczyna się w Dniu A, kiedy to Kapitan Ameryka, Iron Man, Hulk, Czarna Wdowa i Thor otwierają nową, zaawansowaną technologicznie kwaterę główną Avengers w San Francisco. Uroczystości kończą się tragicznie, nieznany wróg doprowadza do katastrofalnego wypadku i gigantycznych zniszczeń. Obwiniani za wszystko Avengersi rozwiązują grupę. Pięć lat później wszyscy superbohaterowie są wyjęci spod prawa, a świat znajduje się w niebezpieczeństwie. Zdeterminowana młoda kobieta imieniem Kamala Khan postanawia na nowo zjednoczyć i odbudować Avengersów, by powstrzymać tajemniczą organizację o nazwie AIM.


Źródło: gamebyte.com / Ilustracja wprowadzenia: zrzut z rozgrywki Marvel’s Avengers

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?