Splendor: Marvel z premierą w tym roku! (Patronat Movies Room)

Chcecie osobiście powstrzymać Thanosa przed zniszczeniem świata? Dzięki Wydawnictwu Rebel stanie się to możliwe jeszcze w tym roku – na IV kwartał 2020 zapowiedziana została właśnie polska wersja gry Splendor: Marvel. Portal Movies Room objął grę swoim patronatem.

Splendor Marvel to nowa wersja popularnej gry familijnej i ekonomicznej, osadzona w znanym z komiksów i filmów uniwersum Marvela. Aby wygrać, uczestnicy będą musieli uważnie dobierać znaczniki, które pozwolą im na rekrutowanie kolejnych postaci do drużyny. Te z kolei pozwolą na pozyskiwanie kolejnych, jeszcze potężniejszych bohaterów oraz przejmowanie kontroli nad miejscami. Kto pierwszy zbierze odpowiednią kombinację bohaterów i punktów, wygrywa!

https://repository.rebel.pl/products/100/303/_116204/rebel-gra-ekoniomiczna-splendor-marvel-rozklad.png

Karty i żetony do gry Splendor: Marvel

Gracze będą mogli stanąć na czele drużyny bohaterów i złoczyńców z uniwersum Marvela i znaleźć rozsiane po różnych zakątkach wszechświata Kamienie Nieskończoności. Ich mocy użyją aby powiększyć swoją drużynę, zdobyć punkty nieskończoności i przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami. Kiedy będą gotowi, sięgną po Rękawicę Nieskończoności i spróbują powstrzymać Thanosa raz na zawsze.

Podstawowe zasady Splendor Marvel sa takie same, jak w wersji standardowej gracze dobierają kolorowe żetony, które pozwolą im kupować karty i w ten sposób rozkręcają swój silnik produkcji. Są jednak dwie modyfikacje:

  • Zielony Kamień Nieskończoności. Jego symbol znajduje się na każdej karcie poziomu 3. Gdy gracz werbuje pierwszą postać z tym symbolem, bierze zielony znacznik. Jest on niezbędny, by pozyskać Rękawicę Nieskończoności, co oznacza, że aby wygrać, należy mieć w swoich zbiorach przynajmniej jedną kartę 3 poziomu.
  • Płytka Avengers. Oprócz standardowych 3 celów w postaci miejsc, gracze walczą również o płytkę Avengers, która jest warta 3 punkty. Jej zdobycie wymaga minimum 3 symboli Avengers (można je znaleźć na kartach postaci), jednak jeśli któryś z graczy zdobędzie więcej symboli, może zabrać nam płytkę i związane z nią 3 punkty zwycięstwa.

Splendor Marvel to prosta i uniwersalna zabawa dla całej rodziny, której zasady tłumaczy się w kilka minut. Duża pula dostępnych kart sprawia, że kolejne partie różnią się od siebie. Ponadto gra świetnie się skaluje – rozgrywki w 2, 3 i 4 osoby wymagają zupełnie innego podejścia i planowania!

Sugerowana cena detaliczna gry to 149,95 zł. W przedsprzedaży kupicie ją taniej tutaj.


https://repository.rebel.pl/products/100/303/_116204/Rebel-gra-ekonomiczna-Splendor_Marvel_box_3D.png

Splendor: Marvel – gra wydawnictwa Rebel

Zastępca redaktora naczelnego

PR-owiec, recenzent, geek. Kocha kino, seriale, książki, komiksy i gry. Kumpel Grahama Mastertona. W MR odpowiedzialny za dział komiksów, książek i gier planszowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?