„Gaz do dechy” Joe Hilla od jutra w księgarniach!

Nakładem wydawnictwa Albatros 16 września premierę będzie miał zbiór opowiadań „Gaz do dechy”. To kolejna pozycja cieszącego się rosnącą popularnością twórcy grozy młodego pokolenia – Joe Hilla. Premierze tomu towarzyszyć będzie wznowienie trzech poprzednich książek syna Stephena Kinga w zupełnie nowej szacie graficznej. A co znajdziemy w zbiorze?

fot: materiały prasowe

Antologia trzynastu historii zawiera się wiele odcieni grozy. Adaptowane przez Netflix opowiadanie Faun ukazuje historię, w której uchylone drzwi do baśniowej krainy naprawdę prowadzą do świata okrutnych myśliwskich łowów. Spóźnialscy przedstawiają losy bibliotekarza, który za sterami książkomobilu dostarcza zmarłym najnowsze lektury. Nad srebrzystą wodą jeziora Champlain  ukazuje losy dwóch przyjaciół, którzy nad brzegiem tytułowego jeziora znajdują zwłoki pradawnego plejozaura. Odkrycie to zmusi ich do refleksji nad swą śmiertelnością i zmierzeniem się z tym, co wciąż kryje się pod powierzchnią jeziora. Historia ta posłużyła za scenariusz do jednego z odcinków serii Creepshow. W opowiadaniu Gaz do dechy napisanym wspólnie ze Stephenem Kingiem w palącym słońcu pustynnego stanu Nevada napięcie sięga zenitu, gdy pozbawiony oblicza kierowca ciężarówki rozpoczyna rozprawę z gangiem motocyklistów.

Wśród opowiadań zbioru Gaz do dechy znalazły się zarówno nowe historie, jak i taki, które miały już swoją premierę. Dwie z nich Hill napisał we współpracy z mistrzowskim Stephenem Kingiem, a niektóre, jak W wysokiej trawie, miały swoją ekranizację. Gaz do dechy to zestaw mrocznych, wciągających opowiadań, oparty na podróży w głąb ludzkiej psychiki, ukazujący jego słabości i skrywane lęki. Antologia ta to najlepszy przykład talentu Joe Hilla.

Dziennikarz, gitarzysta, miłośnik sztuki wszelakiej. Za autorytety stawiający sobie Alana Moore'a, Jimmy'ego Page'a i Julesa Verne. Osobnika tego można spotkać starówkach miast Rzeczypospolitej, które traktuje jak wehikuł czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?