Stephen King – opowiadanie Laurie do pobrania

Portal LubimyCzytać.pl we współpracy z wydawnictwem Prószyński i S-ka udostępnił nietłumaczone dotąd opowiadanie Stephena Kinga. Tekst jest do przeczytania i pobrania zupełnie za darmo!

Sam tekst jest jeszcze bardzo świeży – Stephen King opublikował go oryginalnie w połowie maja na swojej stronie internetowej jako element promocji powieści OutsiderLaurie spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem wśród czytelników Mistrza Grozy.

Sama powieść to typowa dla Kinga meiszanina grozy i kryminału:

W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców nie pozostawiają wątpliwości: sprawcą zbrodni jest jeden z najbardziej lubianych obywateli Flint City. To Terry Maitland, trener drużyn młodzieżowych, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwóch córek. Detektyw Ralph Anderson, którego syna Maitland kiedyś trenował, nakazuje przeprowadzić natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów. Maitland ma wprawdzie alibi, ale Anderson i prokurator okręgowy wkrótce zdobywają kolejny niezbity dowód: ślady DNA. Sprawa wydaje się oczywista.

Laurie to tekst niezbyt długi – liczy zaledwie 32 strony – jednak oceniany bardzo dobrze zarówno pod względem fabuły, jak i klimatu. Opowiadanie Kinga na LubimyCzytać już teraz zyskało ogromną popularność wśród czytelników. Poniżej – pierwsza strona.

opowiadanie-stephen-king-za-darmo

Zobacz również: Antologia zajdlowska – do pobrania za darmo

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?