Wytwórnia Luca Bessona chce stworzyć telewizyjną adaptację polskiej gry!

RUINER od Reikon Games ma pełne prawo stanowić łakomy kąsek dla kina czy telewizji. Tytuł osadzony w klimatycznym cyberpunkowym świecie, gdzie grupą trzymającą władzę są bezduszne korporacje (w omawianym przypadku w sumie jedna z nich, technicznie rzecz biorąc), z tajemniczym protagonistą, którego wszczepy pozwalają na toczenie krwawych i brutalnych starć, o jakich John Wick i Jason Bourne mogliby tylko pomarzyć; z dyskretnie poprowadzoną fabułą, którą łatwo da się modyfikować w zależności od potrzeb – po prostu raj dla scenarzystów marzących o porządnej, krwawej rozwałce w starym stylu. Podobnej myśli zapewne jest wytwórnia Luca Bessona EuropaCorp i DJ2 Entartainment, którzy pragną zainwestować w telewizyjną adaptację.

EuropaCorp poszukuje właśnie scenarzystów i reżyserów, którzy zajęliby się projektem. Chcieliby w pełni ruszyć już w 2018 roku.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=Rg2uB60DFS0

Zobacz również: RUINER – recenzja polskiej gry w klimacie cyberpunku!

DJ2 Entartainment jest studiem, które dobiera gry wideo, które najbardziej nadają się do adaptacji, współpracując przy etapie tworzenia. W obecnej chwili pracują również przy m.in. Life is Strange, Little Nightmares i Sleeping Dogs. Nie ma co ukrywać, że współpraca Reikonu przy takim przedsięwzięciu mogłaby być milowym krokiem dla polskich deweloperów. 

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?