Dobre wyniki oglądalności pilotowych odcinków Korony królów

W Nowy Rok Jedynka rozpoczęła emisję Korony Królów, a widzowie licznie zasiedli przed telewizorami, by zobaczyć głośno zapowiadaną produkcję. Dzięki telenoweli historycznej TVP1 była liderem czasu antenowego i potwierdzają to zarówno pomiary oglądalności TVP, jak i Nielsen Audience Measurement. Z wyników zadowolony jest prezes Telewizji Polskiej, który na Twitterze nazwał start serialu udanym.

Losy bohaterów Korony Królów według pomiaru TVP oglądało średnio 4,1 mln widzów. Z kolei według telemetrii autorstwa Nielsen Audience Measurement odcinki śledziło średnio 3,71 mln osób. Wyniki poszczególnych epizodów prezentują się następująco:

  • Odcinek 1:  TVP: 4,19 mln Nielsen: 3,6 mln widzów (21,9% udz; 0.89 mln w grupie 16-49.)
  • Odcinek 2:  TVP: 4,15 mln │Nielsen:  prawie 3,8 mln (22,1% udz., 0.86 mln w grupie 16-49). 


Pojawiły się również wyniki oglądalności dzisiejszego, trzeciego epizodu Korony królów. Podobnie jak wczoraj, danymi na Twitterze pochwalił się prezes TVP Jacek Kurski. W porównaniu do wczorajszych pomiarów średnia widownia produkcji zmniejszyła się o ponad 1/4, a produkcja o Kazimierzu Wielkim przyciągnęła przed ekrany równo 3 milionów widzów. W szczytowym momencie zaś wynik telenoweli sięgnął prawie 3,5 miliona.


Zobacz również: Twitter nie ma litości dla Korony królów

Wyniki pomiarów oglądalności prezentowane przez TVP są obliczane z wykorzystaniem Modelu Oglądalności Rzeczywistej opracowanego przez zespół ekspertów pod kierownictwem dra Grzegorza Kolocha z Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Korona królów emitowana jest od poniedziałku do czwartku o 18:30 na TVP1. Odcinki trwają ok. 25 minut. Telenowelę można oglądać również na TVP VOD.

Źródło: twitter.com/wirtualnemedia.pl/Centrum Informacji TVP / ilustracja wprowadzenia: fot. Marcin Makowski/TVP

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?