Korona królów króluje również w serwisie VOD Telewizji Polskiej

Pierwsze odcinki najnowszej produkcji Telewizji Polskiej Korona królów cieszą się ogromną popularnością także na vod.tvp.pl. To obecnie najchętniej oglądane materiały wideo na portalu i wszystkie znajdują się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych odcinków.

Według danych Gemius/PBI do 8 stycznia pierwsze odcinki Korony królów miały ponad 583 tys. wyświetleń. Od 1 do 7 stycznia 1 914 885 odsłon należało do telenoweli, co stanowi prawie 20% wszystkich odsłon na TVP.pl. Tytuł telenoweli historycznej jest również najczęściej wyszukiwanym hasłem w witrynie. W godzinach emisji serialu na 7000 aktywnych użytkowników portalu aż 2,5 tys. oglądało historyczną telenowelę. Najliczniejszą grupą oglądającą nową produkcję są osoby w wieku 25-34 lata – stanowią ponad 30%. Prawie 20% to osoby w wieku 18-24 lata, a niemal 18% ma od 35 do 44 lat.

Zobacz również: Najlepsze memy i reakcje Internetu na Koronę królów

Poza Polską Korona królów najchętniej jest oglądana w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Irlandii, a prawie 60% oglądających to kobiety. Wyniki dla tej nowości są lepsze od tureckiego hitu Wspaniałe Stulecie lub lubionego przez polskich widzów M jak Miłość.

Wśród płatnych odtworzeń (odcinki przedpremierowe) serial również cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Pierwsze epizody osiągnęły wynik ponad 8 tys. transakcji. Koszt różni się w zależności od metody zakupu dostępu do odcinka. Płatność SMS wynosi 6,15 zł, a metodą online 5 zł. 

Premierowe odcinki widzowie mogą oglądać za darmo zaraz po ich emisji antenowej na vod.tvp.pl. A to działo się dzisiaj:

https://www.youtube.com/watch?v=jvpVoJWrYEw&t=0s

Źródło:  TVP / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna odcinka 7(youtube.com)

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?