Telewizyjna Mroczna wieża Stephena Kinga na Amazonie?!

Spośród tylu znakomitych adaptacji książek Kinga znajdzie się kilka wtop. Szkoda, że należy do nich próba przeniesienia na ekran jednego z najciekawszych tytułów tego kultowego pisarza. Jednak być może nie wszystko stracone. Wiele wskazuje na to, że Mroczna wieża stanowi na tyle atrakcyjny kąsek dla twórców, że zrobią oni kolejne podejście – z tą różnicą, że tym razem na froncie telewizyjnym, zupełnie odgradzając się od kulawego poprzednika.

W jednym z tekstów na portalu Deadline zostaje wspomniane, że Amazon planuje ruszyć z ofensywą seriali kręcących się wokół fantasy, na czele z Władcą PierścieniWheel of Time, RingworldLazarus i właśnie Mroczną wieżą. Póki co sami zainteresowani nie przedstawili oficjalnego stanowiska.

W trakcie rozmowy z Entertainment Weekly Stephen King uznał, że główną przyczyną klęski produkcji była kategoria wiekowa PG-13:

Więc to musiało być PG-13, a kiedy to zrobili, sądzę, że materiał stracił przez to wiele siły i stał się czym, co ludzie określają jako nic, czego by wcześniej nie widzieli.

Odgrywający główną rolę Idris Elba w trakcie jednego z wywiadów był nieco zaskoczony słowami Kinga, przyznając, że sam wcześniej o nich nie słyszał. Osobiście zaś jest zdania, iż bardziej wolałby sequel filmowej wersji aniżeli serial.

Tak czy inaczej, łącząca w sobie gatunki fantasy i horroru historia traktująca o Rolandzie Deschainie, podróżującym pomiędzy światami rewolwercu, jest na tyle ujmująca, że aż szkoda, by się tak zmarnowała, jak w przypadku ubiegłorocznego rozczarowującego widowiska Nikolaja Arcela.

A czy Wy wolelibyście, żeby Amazon faktycznie stworzył swoją serialową interpretację? A może dalibyście szansę sequelowi filmu?

Źródło: consequenceofsound.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?