Daredevil został skasowany! Nadzieja w przyszłych projektach Marvela

Nie pomógł showrunner ze swoim szybkim rozpisaniem planu na 4. sezon; nie pomogły internetowe apele fanów. Daredevil, zdecydowanie najpopularniejszy serial superhero platformy Netflix, został anulowany, dzieląc los Luke’a Cage’a i Iron Fista.

Najbardziej prawdopodobnymi przyczynami kasacji może być oczywiście niewspółmierność spadającego ostatnimi czasy poziomu oglądalności produkcji Netflix superhero do kosztów produkcji. Część winy mogło też ponosić ochłodzenie stosunków platformy ze studiem Myszki Miki, które wkrótce wystartuje z konkurencyjnym Disney+. Spekuluje się również o różnicach kreatywnych.

Oto zaś oficjalne oświadczenie opublikowane na portalu Deadline:

Daredevil nie powróci na platformę Netflix z czwartym sezonem. Jesteśmy niezwykle dumni z finałowego sezonu i jakkolwiek może to być bolesne dla fanów, uznaliśmy, że najlepiej zakończyć ten rozdział z wysoką notą. Dziękujemy naszym partnerom z Marvela, showrunnerowi Erikowi Olesonowi, scenarzystom, ekipie filmowej i niesamowitej obsadzie, z Charliem Coxem jako Daredevilem na czele. Jesteśmy wdzięczni fanom, którzy wspierali show przez te wszystkie lata.

Jednak poza podziękowaniami, przeczytać można pewne bardzo istotne dla przyszłości tej postaci słowa:

Podczas gdy seria dobiegła końca, trzy istniejące sezony wciąż pozostaną na platformie, a postać Daredevila będzie żyć w przyszłych projektach dla Marvela.

Słowa te są oczywiście o tyle kojące, co niezbyt jasne. Nie podano bowiem nawet zbliżonego miejsca, w którym Diabeł z Hell’s Kitchen mógłby się pojawić – na platformie Disney+, na ekranach kin, a może jeszcze gdzie indziej. Pozostaje czekać

Daredevil

kadr z serialu Daredevil

Zobacz również: Fani chcą 4. sezonu Daredevila! Wystartowała kampania

Opis 3. sezonu: niewidziany od dawna Daredevil (Charlie Cox) wraca, choć daleko mu do szczytu formy. Nie potrafi znaleźć w sobie sił, by ruszyć na ulice jako Daredevil ani by kontynuować prawniczą karierę pod swoim prawdziwym nazwiskiem. Kiedy jednak z więzienia wychodzi jego arcywróg Wilson Fisk (Vincent D’Onofrio), Matt musi zdecydować, czy woli dalej ukrywać się przed światem, czy zostać tego świata bohaterem.

Trzeci sezon serialu pojawił się w całości 19 października 2018 roku.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?