Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Mars
Cinema City

Najdziwniejszy serial roku? Detektyw Angela Merkel rozwiązuje zagadki kryminalne

Autor: Konrad Stawiński
10 lipca 2024
Najdziwniejszy serial roku? Detektyw Angela Merkel rozwiązuje zagadki kryminalne

Angela Merkel doczekała się telewizyjnego serialu zatytułowanego Miss Merkel. Zaskoczeniem może być to, że nie jest to produkcja polityczna, a kryminał.

Swego czasu Agatha Christie stworzyła serię kryminałów o Pannie Marple, detektyw amator w starszym wieku, która zawstydzała stróżów prawa i rozwiązywała kryminalne zagadki w Wielkiej Brytanii.  Niemcy najwyraźniej postanowili pójść podobnym tropem i stworzyli swój odpowiednik Jane Marple. W przeciwieństwie do brytyjskiej pisarki na główną bohaterkę nie wybrali postaci fikcyjnej, a znaną z czołówek światowych gazet – byłą kanclerz Angelę Merkel. 

Angela Merkel rozwiązuje zagadki kryminalne na emeryturze

Oglądając materiały promujące Miss Merkel widać, że to wyraźnie pastiszowa produkcja kryminalna, która obok zagadek zbrodni zawiera sporo akcentów humorystycznych. Seria składająca się z dziewięćdziesięciominutowych epizodów przedstawia jak znudzona emeryturą i końcem politycznej kariery była kanclerz Niemiec odnajduje nową i zaskakującą pasję. Polityczka postanawia zostać samozwańczym detektywem i na własną rękę rozwiązywać sprawy lokalnych morderstw. 

Do tej pory powstały dwa odcinki Miss Merkel – Ein Uckermark-Krimi – Mord im Schloss i Mord auf dem Friedhof, ale o samym serialu zrobiło się głośno dopiero niedawno. W mediach społecznościowych spore poruszenie wywołały zwiastuny serialu promujące premierę Miss Merkel we włoskiej telewizji Rai 2. 

Produkcja telewizji RTL nie jest dostępna w telewizyjnych ramówkach oraz serwisach streamingowych w Polsce. Chociaż pierwszy epizod Miss Merkel zadebiutował w 2023 roku, to wciąż nie doczekał się polskiej premiery.

W głównej roli występuje Katharina Thalbach. U jej boku pojawiają się Joachim Sauer jako mąż Merkel oraz Tim Kalkhof w roli ochroniarza byłej kanclerz.

Miss Merkel - zwiastun

ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Konrad Stawiński

Zastępca Redaktora Naczelnego
Konrad Stawiński

Kontakt: [email protected] Twitter: @KonStar18

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.