Advertisement
Advertisement

Obi-Wan Kenobi – zdjęcia z gigantycznego planu w Anglii

Pracę nad serialem Obi-Wan Kenobi idą pełną parą! Budowa gigantycznego planu dla serialu Disney+ w małej wiosce Little Marlow w Anglii rozgniewała mieszkańców przyzwyczajonych do prowadzenia spokojnego życia.

Obi-Wan Kenobi po długim okresie zwłoki i ciągłych przekładań ruszył z pracami na planie w Anglii. Gigantyczny plan zdjęciowy w malowniczym mieście Little Marlow przedstawia kosmiczne miasto, gdzie akcja serialu będzie mieć miejsce. Wydarzenia będą miały miejsce między trylogią prequeli a oryginalną trylogią, dokładnie 10 lat po wydarzeniach z Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów. Ewan McGregor powróci jako tytułowy bohater wraz z Haydenem Christensenem jako Anakinem Skywalkerem. Plotki także donoszą, że do serialu są rozpatrywane castingi do ról dzieci, które miały by się wcielić w Luke’a i Leię. Kathleen Kennedy mówi, że to będzie „rewanż stulecia” pomiędzy Obi-Wanem a Darthem Vaderem.

Limitowana seria będzie liczyć zaledwie sześć odcinków. To rozsądne rozwiązanie w historii czasowej, aby stworzyć więcej odcinków w przyszłości pod kolejne wydarzenia. Taka ilość ma służyć właściwemu celowi i przedstawieniu historii. Wszystkie źródła donoszą, że zdjęcia do produkcji rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Zdjęcia planu przedstawione przez brytyjską gazetę The Sun pokazują imponujący i masywny plan zbudowany na opuszczonym kamieniołomie. Plan zawiera liczne budynki różnych kształtów i rozmiarów a także spore ilości namiotów dla obsady i ekipy filmowej.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia z planu Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Gwiezdne Wojny – Rey na plakatach promujących Sequel Trilogy

Nie jest pewne umiejscowienie planu w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zapewne serial rozpocznie się na Tatooine, a nie nie ma powodu dla którego Obi-Wan musiałby przebywać cały czas na rzadko zaludnionej planecie. Po rozmiarach planu możemy być pewnie, że Disney przeznaczył bardzo duże środki, aby zainwestować w całą serię Gwiezdnych Wojen przez filmy oraz oraz telewizję.

Jeśli sukces The Mandalorian jest wskazaniem do tego, aby Obi-Wan Kenobi poszedł w te same ślady to możemy się spodziewać podobnego osiągnięcia. Sam McGregor ujawnił wielką chęć oraz powrót do tej roli a możliwość spotkania się po piętnastu latach po premierze Zemsty Sithów w celu dokonania rewanżu z Darthem Vaderem to idealna gratka nie tylko dla aktorów, ale także dla fanów. Mieszkańcy Little Marlow mają jednakże swoje powody, aby znienawidzić serial, zanim się pojawi na Disney+.


Źródło: Screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Wielbiciel wszelkiej popkultury i wieczny poszukiwacz nowych pasji. Miłośnik fantasy zwłaszcza twórczości Tolkiena i Sapkowskiego. Zapalony gracz zarówno komputerowy jak i konsolowy. Zafascynowany kinem, książkami oraz muzyką filmową. W wolnym czasie poświęcam się przygotowaniom na start w biegu Hardcore na Runmageddonie.
Słuchacz każdego gatunku muzycznego, stale starający się poszerzać horyzonty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?